Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.11.2020

Adını sık sık duyduğumuz PUBG, yeni bir espor turnuvası ile karşımıza çıkıyor. Bu sefer, PUBG PCS3 Avrupa Büyük Finalleri oynanacak. Avrupa, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik ve Asya'da her bölgeden 16 ekibin bölgesel Büyük Final etkinliklerine yükseldiği aksiyon dolu eleme aşamaları ardından şimdi turnuva kaldığı yerden devam ediyor.

PUBG PCS3 Avrupa Büyük Finalleri 7 Kasım 2020 tarihi ile başlayacak

Eğer siz de bu etkinlikleri kaçırmak istemiyorsanız, tüm Avrupa Büyük Finalleri’ni 7 Kasım 2020-8 Kasım 2020,14 Kasım 2020-15 Kasım 2020, 21 Kasım 2020-22 Kasım 2020 tarihlerinde, her gün Türkiye saatleri ile 21.00'da Twitch üzerinden takip edebilirsiniz. PCS3 Büyük Finalleri PCS eşyalarını ve Pick’Em Challenge’ı geri getiriyor. Ayrıca, bu süre zarfında oyun içi PCS3 eşyalarını satın alabilirsiniz. PC ve konsol oyuncularından dört bölgede elde edilecek bu eşya gelirin %25’inin katılan takımlara dağıtılacak.

Dahası da, bu tutarın %12,5’i 800.000 Amerikan doları tutarındaki ödül havuzuna eklenecek; %12,5’i ise katılan takımlar arasında eşit paylaştırılacak. Her PCS3 eşyası Pick’Em Challenge’ta kullanılabilecek en az bir tane oylama kuponu içerecek. Daha önceki iki Pick’Em Challenge PCS1 ve PCS2 ödül havuzlarını 1,6 milyon Amerikan dolarından 3.3 milyon Amerikan dolarına yükseltmişti.

PCS3 Pick'Em Challenge, oyunculara her bölgesel turnuvanın kazananlarını tahmin ederek ödüller kazanma şansı sunuyor. Oyunuzu kullanmak için bir oylama kuponu gereklidir ve PCS3 öğeleri satın alarak veya canlı turnuva yayınlarını izleyerek ücretsiz kuponlar kazanabilirsiniz. Kazananların başarılı bir şekilde tahmin edilmesi, oyunculara daha özel oyun içi öğeler için kullanılabilecek Esports Puanları (EP) kazandıracak. EP, Twitch dropları yoluyla ve hangi takımların diğerlerinden daha yükseğe yerleştirileceğini tahmin ederek de kazanılabilir. Team Faceoff olarak bilinen bu özel oylama mekanizması, oylama kuponu gerektirmez ve herkese açıktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.