Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PlayerUnknown’s Battlegrounds, PC oyunculuğu tarihinin en çok satan oyunu oldu

PlayerUnknown’s Battlegrounds, PC oyunculuğu tarihinin en çok satan oyunu oldu

Birçok PC oyuncusu bu durumdan ötürü utanç duymaya başladı bile.

Haberimizin başlığını okuduktan sonra bu dünyanın nereye gittiğini, PC platformundaki oyunculuğa neler olduğunu sorgulamaya başlayabilirsiniz, doğaldır. PC platformuna DOOM, The Witcher 3: Wild Hunt, Grand Theft Auto V, Portal 2, The Elder Scrolls V: Skyrim ve binlerce, belki milyonlarca kaliteli oyun varken, neden PlayerUnknown’s Battlegrounds, PC oyunculuğu tarihinin en çok satan oyunu oldu diye düşünüyor olabilirsiniz. Gayet de haklısınız. Fakat Battle Royale modunun trend olması, Çinli oyuncuların da PUBG olarak kısaltılan bu oyuna oldukça ilgi göstermesi, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu, PC oyunculuğu tarihinin en çok satan oyunu yapmaya yetti.

PUBG

Bugüne kadar PC platformunun en çok satan oyunu Minecraft idi. Evet, ülkemizde Minecraft bir çocuk oyunu olarak reklam ediliyor. Fakat yurt dışında bu oyun, okullarda eğitim amacı ile kullanılıyor. Küçük yaşlı kardeşlerimiz bu oyunla yaratıcılığını geliştirirken, daha genç veya olgun insanlar da bu oyun ile kaliteli zaman geçirmesini biliyor. Mesela sizlere hemen bir istatistik sunalım, Minecraft oyuncularının Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisindeki yaş ortalaması 24. Bu yaş ortalaması Birleşik Krallık veya Avrupa’nın farklı bölgelerinde de çok fazla farklılık göstermiyor. Bu yüzden Minecraft, PC platformunun tepesindeyken pek bir problem yoktu.

İşte bugün itibariyle PC platformunun liderlik tahtında Minecraft değil, PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds oturuyor. Çünkü bu oyunun satış rakamı, SteamSpy verilerine göre 27.640.000 civarında. Bu rakam, Minecraft’ın PC platformu satışı rakamından 50 bin civarı daha fazla. Tabii ki gelecekte bu durum değişebilir, eğer Minecraft çok çılgın bir güncelleme ile karşımıza çıkarsa ve Battle Royale modunun trendi de geçerse, Minecraft tekrar liderliğini geri alabilir. Eğer Battle Royale modunun trendi bir süre daha hayatımızda kalırsa, muhtemelen bu fark daha da fazla açılacaktır.

Peki, bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? Minecraft veya PlayerUnknown’s Battlegrounds, PC platformunun en çok video oyunu olmayı hak ediyor mu? Yoksa ismini daha önce saydığımız DOOM, The Witcher 3: Wild Hunt, Grand Theft Auto V, Portal 2, The Elder Scrolls V: Skyrim gibi video oyunları mı bu platformun lideri olmalı? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın