PlayerUnknown’s Battlegrounds için NVIDIA ShadowPlay bir süreliğine engelleniyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds için NVIDIA ShadowPlay bir süreliğine engelleniyor

Hilecileri engelleyeceğim derken, oynayacak oyun kalmayacak yakında.

Hile yapan oyuncuları ve oyun içi hile yapımında kullanılan programları engellemeye çalışan PUBG ekibi, yeni yaptırımlara gidiyor. Oyundaki hileci konusunu ve dolayısıyla oyuncular arasında bozulan dengeyi oldukça önemseyen geliştirici ekip, PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelecek yeni güncelleme paketiyle birçok yan uygulamanın, bir süreliğine yasaklayacağını açıkladı. Yasaklanan programlar arasında NVIDIA ShadowPlay de olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG için NVIDIA Shadowplay yasaklanabilir

PUBG topluluk yöneticisinin yaptığı açıklamalar doğrultusunda, özellikle oyun yayını yapan kişilerin etkileneceğini anlıyoruz ama oyunun grafiklerini iyileştiren oyuncular da etkilenebilir çünkü ReShade uygulamasının, ilk önce kullanımına izin verildiği halde, yeni güncellemeyle birlikte engellenecek. Bir başka deyişle, bilgisayarında ReShade yüklü oyuncular ceza niteliğinde engelleme almayacaklar ama PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa erişemeyecekler. Bu nedenle oyuncuların bahsi geçen uygulamayı silmeleri isteniyor.

Bir başka engelleneceği söylenen programın adı ise NVIDIA ShadowPlay. GeForce Experience yazılımıyla birleşik olarak çalışan program, 60 FPS görüntü hızında ve kaliteli video çekim imkanı sunarken, pek çok grafiksel ayarı bünyesinde barındırıyor. Oyun esnasında, görüntü ve video kaydı almayı sağlayan NVIDIA ShadowPlay, çok sayıda oyuncu tarafından kullanılmakta. Yeni hile karşıtı sistemle birlikte, yasakların sadece yazıda belirttiğimiz iki programla da sınırlı kalmayacağının altına çizelim. Bu yeni hile karşıtı sistemle birlikte, pek çok görüntü ve video kayıt programı, geçici olarak engellenebilir. Fakat geliştirici ekip, bu programların engellerini kaldırmak için uğraşacak.

Özellikle NVIDIA ShadowPlay yasağının, PlayerUnknown’s Battlegrounds için yapılan yayınları, büyük ölçüde engelleyeceği görüşü hakim. Paylaşım yapmayı seven PUBG oyuncularının, bu yasaklamalar neticesinde, oyundan uzaklaşıp uzaklaşmayacaklarıysa şimdilik soru işareti olarak kalıyor. Hile karşıtı programdan, sağlıklı bir netice alınana kadar yasakların devam edeceği söyleniyor. Bu arada PUBG ekibinin, kendi video paylaşım programı üzerindeki çalışmaları da sizlerle paylaşmıştık. Muhtemelen dış programlardan ziyade, oyuncuların geliştirici ekip tarafından yapılan programların kullanmaları amaçlanmış da olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.