PUBG Mobile, resmi olarak PC platformuna geliyor

PUBG Mobile, resmi olarak PC platformuna geliyor

PC sürümü zaten bulunan bir oyunun PC platformuna çıktığını düşünebiliyor musunuz?

Battle royale oyun moduna altın çağını yaşatan oyun PUBG, pek çok rekor kırmış ve mobil platformlara da adımını atmıştı. Tencent tarafından yapılan duyurunun ardından, oyunun mobil sürümünün PC platformuna geleceği ortaya çıktı. PUBG Mobile, resmi emülatör desteği ile PC oyuncularının beğenisine sunulacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG Bluehole PUBG Mobile

Haberin oldukça saçma duyulduğunu biliyoruz ancak işin gerçeği böyle. Zaten PC platformunda bulunan, hatta orijinal olarak PC platformu için çıkış yapan bir oyunun mobil sürümü PC için çıkış yapıyor. Oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan ve Tencent ortaklığına gelir sağlayan mobil sürüm, daha fazla oyuncuya ulaşmayı amaçlıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Resmi emülatör desteği sayesinde klavye ve fare kullanarak oyunun mobil sürümünü deneyimleyebileceksiniz. Her ne kadar kulağa güzel gelse de, oyunu ekrana dokunmaya çalışarak oynayan oyuncuların rekabette geri kalacakları aşikar. Geliştiriciler, işte tam da bu durumu engellemek için emülatör kullanıcılarını yalnızca diğer emülatör kullanıcılarıyla eşleştirmeyi planlamışlar. Bu planlamadan ötürü, PUBG Mobile PC sürümünde şu anda eşleştirme sorunları yaşıyor.

PUBG Mobile PC sürümünü nasıl indirebilirim?

Emülatör şu an için beta sürümünde olduğundan hatalar ve çökme durumları ile karşılaşabilirsiniz, uyarmadı demeyin. PUBG Mobile PC sürümünü indirmek istiyorsanız, buradaki bağlantıya ilerlemeniz yeterli olacaktır. Tencent şirketinin PC sürümü bulunan bir oyunun mobil sürümünü PC platformuna sunma kararının sebebi nedir bilinmez ancak üçüncü parti sistemleri engellemek gibi belirli sebepler olabileceği ortada.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.