Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 13.08.2020

PUBG Mobile oyuncularının en sinir olduğu şey hiledir. Oyunda son zamanlarda hileler oldukça çoğaldı ve artık oyun bile durdurmakta zorlanıyor. PUBG bu hilecileri daha çabuk banlamak için bir sistem geliştirdi ve sizin karşınıza bir hile gelirse bunu videoya çekerek veya başka bir şekilde elinizde kanıtla bildirebiliyorsunuz. İncelemeleri bu sefer daha kolay oluyor ve kısa sürede banlanabiliyor. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile hile bildirme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

PUBG Mobile Hile Bildirme

Oyunda bir hile ile karşılaşırsanız bunu ekranda çıkan rapor tuşundan rapor edebilirsiniz fakat günde binlerce böyle bildirim geldiği için hilecinin banlanması biraz şans işine kalıyor. Aşağıda vereceğimiz formu doldurup eğer destek kısmına gönderirseniz elinizde kanıt olduğu için kısa sürede banlanabilir. Bu hile bildirme sistemini nasıl kullanırsınız?

 • İlk önce hile olarak tespit ettiğiniz kişinin kanıt olarak videosunu almanız gerekiyor
 • Video kaydını aldıktan sonra ana ekrana geliyoruz
 • Ayarlara giriyoruz ve sol altta çıkış yap tuşunun yanında bulunan Destek kısmına tıklıyoruz
 • Karşımıza çıkan ekranda Şikayet kısmına tıklıyoruz
 • Karşımıza çıkan ekranda bu sefer “Hile kullanan, kasten hareketsiz kalan ve yenilen oyuncuları nasıl rapor ederim?” kısmına tıklıyoruz
 • Daha sonra en sağ köşede buluna sohbet butonuna tıklıyoruz
 • Daha sonra karşımızda açılan sohbet penceresine aşağıda vermiş olduğum üç yeri doldurarak gönderiyoruz
 1. Kullanıcının adı:
 2. Gerçekleşen Tarih ve Saat:
 3. Gerçekleşen ekran görüntüsü veya video:
 • Bunu doldurduktan sonra sohbet kısmına göndererek hile bildiriminde bulunmuş oluyorsunuz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.