Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.06.2020

PUBG Mobile’a 13 Mayıs’ta gelen 13. Sezonun ne zaman biteceğini herkes merak ediyor. Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile 13. sezon ne zaman bitecek ondan bahsedeceğiz.

13. Sezonda Neler Oldu?

13. Sezon’un teması “Oyuncak Oyun Alanı” oldu. Sezonun adından da anlaşılacağı üzere, oyuncak temalı bir sezon geldi. Süper kahramanlar, Power Rangers benzeri Lego temalı silahlar ve karakter kaplamaları 13. Sezon’da yayınlandı.

PUBG Mobile’ın oyuncuların çok seveceği setler 13. Sezon’da yer aldı. Ayrıca, Andy adında yeni bir karakter, yeni AUG tasarımı, mücevher çivili Dacia, 4 yeni emoji, yeni bir silah aksesuarı, uçak deseni, kask ve G36C kostümünü de oyuna eklendi.

13. Sezon’un paraşütü değişti. 13. Sezon’un temasına göre tasarlanan paraşüt, yeşil renk oldu.

Erangel 2.0 haritası da oyuna eklendi.

PUBG Mobile 13. Sezon Ne Zaman Bitecek ?

PUBG Mobile 13. Sezonun kesin olarak bitiş tarihi belirtilmedi fakat hem PUBG Mobile 14. sezon çıkış tarihinden yola çıkarak hemde diğer sezonlara baktığımızda yaklaşık 2 ay sürecek ve 13. sezon yüksek ihtimalle 12 Temmuzda bitecek.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.