Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 15.03.2018

Bir süredir sadece Çinli oyuncular tarafından oynanabilen PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun mobil sürümü, ülkemizde dün indirmeye açıldı. App Store ve Google Play üzerinden ulaşabileceğiniz mobil PUBG, PC sürümünün tam tersine, ücretsiz bir şekilde satılıyor. Oyunun boyutu da 700 MB ile 800 MB arası olarak karşımıza çıkıyor. Eğer dilerseniz oyunun indirme sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PUBG

PUBG Mobil şimdi ülkemizde!

Oyunun Google Play sayfası üzerindeki puanı şu an 1.444 oy ile 5 yıldız olarak görünüyor. Tencent ekibinin ise neden sürpriz bir şekilde oyunu hemen batı ülkelerine sunduğu bilinmiyor. Yine de tahmin etmek çok zor değil. Epic Games ekibi birkaç gün önce kendi oyunlarının mobil sürümünü duyurunca, muhtemelen Tencent ekibi de pazarı boş bırakmamak adına böyle bir adım atmış olabilir. Fortnite oyununun mobil sürümü de, kendisi gibi ücretsiz olacaktı çünkü.

Bundan aylar önce PUBG, Çinli oyuncuların mobil cihazlarına gelmişti. Bu konu hakkında da, “Oyunun Çin’deki dağıtım haklarını elinde bulunduran Tencent, öncesinde oyunun PC sürümünü yerelleştirmeye başlamıştı. Bununla yetinmeyen Tencent, gözünü 500 milyondan fazla oyuncuya sahip olan, Çin mobil oyun pazarına dikti. Nihayetinde, Çinli firma önderliğinde geliştirilen iki PUBG mobil oyunu, piyasaya sürdü. Yeni oyunlar, test edilebilir durumda fakat yalnızca Çin’deki mobil uygulama mağazaları aracılığıyla indirilebiliyor.

İki yeni PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, farklı mekaniklere sahip ve ayrı ekipler tarafından geliştirildi. Bu oyunlardan birincisi olan PUBG: Army Attack, kara, deniz ve hava savaşlarını kapsıyor ve Tencent Timi Studio tarafından geliştirildi. İkinci yeni PlayerUnknown’s Battlegrounds olan PUBG: Exhilarating Battlefield ise Lightspeed ve Quantum Studio tarafından geliştirildi. İkinci oyun, orijinal Playerunknown’s Battlegrounds oyunuyla tamamen benzer mekanikler üzerine inşa edildi.” demiştik.

Güncelleme

Oyun şu an için sadece Kanada bölgesinden ulaşılabiliyor ama APK aracılığı ile herkes oynayabiliyor. Oyunun birkaç hafta içerisinde tüm batı ülkelerinde çıkışını gerçekleştirileceği düşünülüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.