PlayerUnknown’s Battlegrounds mobil sürümleri Çin’de indirilebilir durumda

PlayerUnknown’s Battlegrounds mobil sürümleri Çin’de indirilebilir durumda

Mobil PlayerUnknown's Battlegrounds oyunlarıyla ilgili bilgiler ve videolar haberimizde.

Elinde çok satan bir video oyunu olan geliştiricilerin, bu oyunu farklı platformlara ulaştırmak istemelerinde şaşıracak bir durum yoktur. Başarılı oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds için tam da bu söylediklerimiz geçerli diyebiliriz. Dünya çapında satış ve oynanış rekorları kıran PUBG, artık mobil oyunlarıyla da adından söz ettirecek. Şu an için yalnızca Çin’de oynanabilen iki mobil PlayerUnknown’s Battlegrounds sürümüyle ilgili bilgiler ve iki farklı video haberimizin devamında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG mobil sürümleri Çin’de indirilebilir durumda

Oyunun Çin’deki dağıtım haklarını elinde bulunduran Tencent, öncesinde oyunun PC sürümünü yerelleştirmeye başlamıştı. Bununla yetinmeyen Tencent, gözünü 500 milyondan fazla oyuncuya sahip olan, Çin mobil oyun pazarına dikti. Nihayetinde, Çinli firma önderliğinde geliştirilen iki PUBG mobil oyunu, piyasaya sürdü. Yeni oyunlar, test edilebilir durumda fakat yalnızca Çin’deki mobil uygulama mağazaları aracılığıyla indirilebiliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İki yeni PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, farklı mekaniklere sahip ve ayrı ekipler tarafından geliştirildi. Bu oyunlardan birincisi olan PUBG: Army Attack, kara, deniz ve hava savaşlarını kapsıyor ve Tencent Timi Studio tarafından geliştirildi. İkinci yeni PlayerUnknown’s Battlegrounds olan PUBG: Exhilarating Battlefield ise Lightspeed ve Quantum Studio tarafından geliştirildi. İkinci oyun, orijinal Playerunknown’s Battlegrounds oyunuyla tamamen benzer mekanikler üzerine inşa edildi.

Test döneminin bitimiyle birlikte muhtemelen dünyaya bir yayılım olacaktır ama şu an için denemeler Çin ile sınırlı. Ayrıca eğer bir Çin hesabı açıp oynayayım derseniz yine işiniz zor olabilir çünkü oyunları oynayabilmeniz için cep telefonunuzun da kayıtlı bir Çin markası olması bekleniyor. Yeni mobil PUBG oyunlarını merak eden okurlarımız, geliştirme süreci ve oyun içi oynanış görüntülerinden oluşan iki farklı videoyu, haberin hemen alt kısmından izleyebilirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.