Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.09.2019

Yıllardır dilimizden düşmemiş olan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS isimli yapımı duymamış olan oyuncu kalmamıştır herhalde. Zira, birçok platformda karşımıza çıkmış bir yapım kendisi. Hatta, ücretli sürümlerinin yanı sıra, ücretsiz sürümleri de piyasada bulunmakta. Bunlardan biri de, yakın bir tarihte oyunculara kapısını açan PUBG LITE. Kendisini henüz bilmeyen oyunculara, diğer sürümlerden ne farkı olduğundan bahsedelim. Fakat, ne olduğundan öte, ülkemizde elde etmiş olduğu başarının bir hayli önemi bulunuyor. PUBG Türkiye ofisi tarafından verilen bilgilere göre oyun 2 milyon gibi bir sayıdan daha fazla oyuncu tarafından indirilmiş bulunmakta.

PUBG LITE ülkemizde de başarı elde etti

Her ne kadar şaşırtıcı olsa da, PUBG LITE ülkemizde 2 milyon oyuncu tarafından indirilmiş bulunmakta. Bu indirme sayısı, gerçekten güzel bir başarı olarak kabul edilebilir. Çünkü, bahsettiğimiz bu sayılar dünya genelinden ziyade sadece Türkiye’de gerçekleştirilmiş indirmeler. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’un yeni LITE sürümünün mobil sürümden bir farkı bulunuyor. Bu da, PC platformunda resmi olarak yer alıyor olması.

Bildiğiniz üzere, hem ücret ödemek istemeyen oyuncular, hem de sistemi çok da yeterli olmayan oyuncular PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Mobile sürümünü kullanmaktaydı. Fakat PC platformundaki oyuncuların yardımına koşan bu yeni LITE sürüm, bu bahsettiğimiz oyuncuların istediği bir yapım olarak karşımızda bulunuyor. Bunun sebebi de, hem PC platformu için düşürülmüş görsel kalite ile çıkmış olması, hem de tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyor olması. Eğer henüz deneme fırsatınız olmadıysa ve hala mobil platformların emülatörlerini kullanıyorsanız, bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.