Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.05.2019

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununu birçok oyuncu, birçok platformda an itibari ile oynamakta. Bildiğiniz üzere, PUBG olarak da kısaca tanımakta olduğumuz bu yapım, önce sadece PC platformu üzerinde yer almaktaydı. Optimizasyon sorunları sebebiyle de her PC rahatça kaldıramıyordu. Bu sefer de, oyun konsollarda boy gösterdi. Hızla büyümekte olan PUBG, daha sonrasında ise mobil platformlara çıkarak, hiç oyunlarla alakası olmayan oyuncuları da bir araya getirdi. Şimdi ise PUBG Lite diye bir şey çıkıyor. Peki, bu PUBG Lite nedir? Bu yazımızda, tam olarak bu soruya yanıt getirmeye çalışacağız.

PUBG Lite nedir ve ne farkı vardır?

PUBG Lite nedir sorusunun cevabı, aslında oyunun adında gizli durumda. Adından da anlaşılabileceği üzere, bu sürüm daha küçük bir sürüm. Çünkü, orijinal sürümü her PC kolay kolay kaldıramıyor. Bu yazımızda sizlere bahsetmekte olduğumuz yapım ise, hemen hemen her PC üzerinde çalışabilmesi için tasarlanmış durumda. Oyun ile ilgili daha fazla detaya geçmeden önce, sizleri aşağıdaki sistem gereksinimleri listemiz ile baş başa bırakalım. Zaten bu liste, sizlere oyunun ne amaçla sunulmakta olduğunu gösterecektir.

PUBG Lite sistem gereksinimleri (Minimum)

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10, 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i3 2.4GHz
  • RAM: 4GB
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000
  • Depolama alanı: 4GB

PUBG Lite sistem gereksinimleri (Önerilen)

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10, 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 2.8GHz
  • RAM: 8GB
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870
  • Depolama alanı: 4GB

Geliştirici ekip tarafından verilen bilgilere göre, bu yazımıza konuk olan sürümün en büyük ve asıl amacı, daha fazla oyuncuya hitap edebiliyor olmak. Zaten, böyle bir amaçlarının olduğunu, oyunun mobil sürümü ile de görmüştük fazlasıyla. Yukarıdaki listemizde de görebildiğiniz üzere, bu konuda fazlasıyla başarılı olmuşlar gibi görünmekte. Sonuçta, minimum sistem gereksinimleri kısmında Intel HD 4000 gibi bir ekran kartından bahsedilmekte. Önerilen olarak ise NVIDIA GeForce GTX 660 bulunmakta. Muhtemelen, bu ekran kartı ile 1080p çözünürlükte 60 FPS olarak oynayabilirsiniz. Tabii, sadece tahmini.

PUBG Lite, kendisine ait ayrı bir geliştirici ekibi bulunan bir oyun olarak bizlerle buluşacak. Geliştirme ve içerik üretici ekipleri sayesinde, oyunculara kendi çaplarında hitap edecekler. Elbette tek, çift ve ekip oyunlarını da destekliyor olacak ve bunu da 3. şahıs bakış açısında oyunculara sunacak. Beta sürümü oyuncuları, orijinal haritamız olan Erangel'de kapışacak. İlerleyen süreç içerisinde, orijinal sürüme ait içeriklerin de yavaş yavaş eklendiğini görebileceğimiz dile getirildi. PUBG Lite nedir sorusunun cevabını da böylece vermiş olduk. Ayrıca PUBG LITE'ı buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.