Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde hile yapan oyuncuların neredeyse tamamı Çin’den geliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde hile yapan oyuncuların neredeyse tamamı Çin’den geliyor

Çin Bey, ne yapıyorsunuz?

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu erken erişim sürecinden çıkınca tüm problemleri sihirli bir şekilde düzelecek mi zannetmiştiniz? Ne yazık ki yanıldınız çünkü oyunun hile sorunu tam gaz devam ediyor. PUBG geliştiricileri ve oyuna anti hile desteği veren ekip, hileciler ile savaşmaya devam ederken oyunun da yapımcısı Kotaku ekibine oldukça ilginç bir istatistik verdi. Aslında bu istatistiği hepimiz biliyorduk ama resmi bir ağızdan duymak daha iyi oldu. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yapımcısına göre oyun içerisinde hile yapan oyuncuların %99 kadarı Çin’den geliyor.

PUBG

Peki, bu durumu nasıl açıklarsınız? Sonuçta sadece Çin’de değil, genel olarak tüm dünya üzerinde hile marketi oldukça popüler. Oyunun yapımcısının düşüncesine göre tüm hilecilerin Çin’den gelmesinin sebebi, öncelikle oyunlarının orada oldukça popüler olması, ayrıca hile yapmanın Çin’de oldukça kabul edilebilir bir şey olması ve tabii ki son olarak da nüfus olarak Çin’in oldukça fazla olması. Bu üç değer yan yana gelince de işte karşımıza bu sonuç çıkıyor.

Peki, PUBG oyununun yapımcısı bu konuda ne yapacak dersiniz? Düşündüğümüz zaman komple Çin’i bu oyundan engellemek mantıklı gibi görünüyor ama yapımcı bu düşünceye kesinlikle karşı. Evet, oyunda hile yapan oyuncuların neredeyse hepsi Çinli ama bu demek değil ki, oyunu oynayan tüm Çinli oyuncular hile yapıyor. Yapımcı, bu şekilde bir ayrım yapmayacağını, bu yüzden de böyle bir engel düşünmediklerini belirtti.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın