Söylentilere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi, oyunun kodlarını hile geliştiricilerine satıyor

Söylentilere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi, oyunun kodlarını hile geliştiricilerine satıyor

Sonra sorarsınız neden bizim oyun hilecilerden arınamıyor diye.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu çok uzun zamandır hileciler ile boğuşuyor. Bu hilecilerin neredeyse tamamı da Çin bölgesinden geliyor. Bu sırada da oyunun hile karşıtı uygulaması, ayda 1 milyon hileciyi oyundan uzaklaştırıyor. Peki, tüm bunlara rağmen, PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, neden hilecilerden tamamen temizlenemiyor? Hileciler nasıl sürekli hile geliştirmenin yeni bir yolunu bulabiliyor? Bu soruların cevaplarını bir Reddit kullanıcısı, yayımladığı ilginç bilgiler ile verdi. Çünkü bu Reddit kullanıcısına göre PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibinden birisi, oyunun özel kodlarını, bilgilerini, Çin içerisindeki bir hile gelişitiricisine para karşılığında satıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

PUBG oyununun başına bu da mı gelecekti?

Şu anda silinmiş olan bu Reddit gönderisine göre bir geliştirici, oyunun özel kodlarını hilecilere sattığı için, şirketin patronu tarafından kovulmuştu. Bugün ise PUBG ekibinden bu konuya dair resmi bir açıklama geldi. Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamaya göre tüm bunlar sadece bir söylenti. Bahsi geçen çalışanın, oyunun kodlarına erişim izni olmadığı ve henüz işten çıkartılmadığı, sadece sorgulandığı söyleniyor.

Bahsi geçen geliştiricinin sorgulanıyor olması demek, ortada gerçekten böyle bir durumun olduğunu gösteriyor olabilir. Belki o geliştirici değil de, bir başkası bu suçu işliyordur. Sonuçta ekipte belki yüzlerce insanın, oyunun kodlarına erişim izni var. Bakalım önümüzdeki günlerde PlayerUnknown’s Battlegrounds ekibi bu konuda nasıl bir karar verecek ve bu karar, oyuna nasıl yansıyacak? Merakla bekliyor olacağız.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.