PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde harita seçme yok ama oyuncular bir şekilde harita seçebiliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde harita seçme yok ama oyuncular bir şekilde harita seçebiliyor

Eğer oyunda oynamak istemediğiniz bir harita varsa, bu yöntem ile o haritayı oyundan çıkartabiliyorsunuz.

PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde şu an iki farklı harita bulunmakta. Bu haritaların adı ise Erangel ve Miramar. Bu haritalar arasında Miramar, çöl temalı olan harita; Erangel ise oyunun orijinal haritası. Peki, oyunda 2 farklı harita var da, oyuncular için harita seçme özelliği var mı? Ne yazık ki yok. Oyun içerisinde, oyuncular hangi haritaya girdiğini, oyun başlayana kadar bilemiyor. Bu durumdan sıkılan bir oyuncu ise, istemediği haritayı oyundan nasıl çıkartabileceği keşfetti. Birazdan sizlere anlatacağımız yöntem sayesinde, bu iki haritadan bir tanesini oyundan çıkartabileceksiniz.

PUBG

Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde Miramar haritasını oynamak istemiyorsanız, oyunun dosyalarından Miramar ile alakalı olan her şeyi silmeniz veya adını değiştirmeniz gerekiyor. Bu sayede oyuna girdiğiniz zaman, sadece Erangel lobileri yükleniyor. Bu yöntemi uyguladığınız taktirde, eğer Miramar oynanan bir lobiye girerseniz, oyun sizi birkaç saniye sonra ana menüye tekrar atıyor. Bu sayede sadece birkaç saniye kaybederek, istemediğiniz haritada oynamıyorsunuz. Tabii bu bahsettiğimiz şeyler Erangel haritası için de geçerli. Örnek olabilmesi adına Miramar dedik. Ayrıca PUBG içerisindeki birçok oyuncu da Miramar haritasından pek hoşlanmıyor.

Eğer tüm bu dediğimiz şeyleri yapmaktan çekiniyorsanız, sizin yerinize bunu yapabilecek bir uygulama bile var. Bu linke tıklayarak, o uygulamaya erişebilirsiniz. PUBG Harita Seçici isimli bu uygulama, sizin oyununuza hiçbir zarar vermeden, herhangi bir kuralı çiğnemeden, oyunun dosyaları içerisinden, istemediğiniz haritanın ismini değiştiriyor. Bu sayede o haritayı oyun içerisinde göremiyorsunuz. Tabii tüm bu işlemlerin, oyununuzun performansını bozabileceğini de unutmayınız. Ne olur, ne olmaz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın