PUBG harita seçme ve performans iyileştirmeleri Xbox One için yolda

PUBG harita seçme ve performans iyileştirmeleri Xbox One için yolda

PUBG'nin Xbox One sürümü için harita seçiminin yanında performans güncellemeleri de olacak.

PUBG harita seçme bu yıl için Xbox One konsoluna geliyor ve karakter uzuvları üzerindeki çalışmaları devam ediyor. Xbox One’da PUBG’nin mevcut sorunlarını çözecek ve iyileştirecek bir yama önümüzdeki hafta yayınlanacak. Bu bilgilerin yanı sıra, geliştirme ekibi önümüzdeki haftalarda PUBG oyuncularının neler beklemesi gerektiği konusunda bir güncelleme yaptı. Yaz sonu veya sonbahar başında, oyuncular PUBG’nin Xbox One sürümünde harita seçimi yapabilecekler. Geliştirici ekip performans sorunlarına öncelik verdiğinden ötürü bu özelliğin oyunlara ne zaman ekleneceğine dair kesin bir tarih yok.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG harita seçme ve performans iyileştirmeleri Xbox One için yolda

Kayıtların düzenlenmesi de yapılacak işler arasında. Geliştirici, “kontrollü koşullarda çoğaltmanın oldukça zor” olduğunu belirtti, ancak bunun sebebini bulmak ve düzeltmek için “yeniden üretim adımlarını bulmak” için çok çalışıyor. Gönderilen hata raporlarının büyük bir kısmını mermilerin oyunculara nüfuz etmemesi oluşturuyor. Mermilerin oyunculara etki etmesini sağlamaya çalışan ekip aynı zamanda karakter uzuvları ve eklemleri hakkında da bir kaç yenilik getiriyor.

Performans iyileştirme sürecinde ağ sorunları da gözden geçiriliyor. Ağ problemleri en sık erken oyunda yaşanıyor, bunun sebebi ise 100 kişilik bir oyuncu kadrosunun birden sunucuya yüklenmesinden olduğunu düşünülüyor. Sunucuyu geliştirmek ve iyileştirmek de ekibin yapacağı işler arasında yer alıyor. Işınlama hatası için de bir düzeltme yolda. Düzeltme, kazanan oyuncunun görünmez olmasını temel alacak. Oyun içi hataların artmaması adına öncelikle kaynağının bulunması gerektiğinden bu işlemler ister istemez uzun sürüyor. Oyunun geliştirici ekibi bomba hatasında da aşama kaydediyor. Bu tip teçhizatlar tekrardan yazılıp kodlanabilir fakat bu henüz bir kesinliğe sahip değil.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.