PUBG, harita seçimi özelliğini yakın zamanda sunacak

PUBG, harita seçimi özelliğini yakın zamanda sunacak

Oyuncuların uzun süren bekleyişi mutlu sona ulaşacak.

PUBG Corp. tarafından yapılan bir açıklama, oyunun en çok beklenen özelliklerinden birisinin uzakta olmadığını oyunculara gösterdi. Kısa bir süre içerisinde test sunucusuna gelecek olan güncelleme ile, oyuna girmeden önce hangi haritada oynamak istediğinizi seçebileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

Harita seçme özelliğinin şimdiye kadar getirilmemesinin sebebi, eşleştirme sorunlarına yol açabilecek olmasıydı. Geliştiricilerden tarafından yapılan açıklamada, herhangi bir soruna yol açmayacağı düşünülen bir sisteme ulaşıldığı belirtildi. Özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika sunucularının aksine düşük oyuncu sayısına sahip sunucularda ortaya çıkabilecek problemlerin nasıl önüne geçildiği henüz bilinmiyor. Harita seçme özelliği ilk olarak test sunucularında aktif hale geleceği için, bahsettiğimiz olası sorunlar oyuncuları stabil sürümde etkilemeyecektir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hemen yukarıdaki görselden inceleyebileceğiniz gibi, harita seçimi oldukça sade bir arayüze sahip olacak. Oynamak istediğiniz haritaları işaretleyecek ve oynamak istemediklerinizi de boş bırakacaksınız. Bu sayede oyun sizi yalnızca oynamak istediğiniz haritaya yönlendirecek ve o haritada oynayacak oyuncular ile eşleşeceksiniz. Yeni güncellemelerle harita çeşitliliği artan PUBG’de birden fazla harita bulunacağından, eğer iki veya daha fazla harita seçerseniz bunlardan birisi sizin için rastgele seçilecek.

Pratikte tüm ayarlamaları tamamlanmış olan harita seçme özelliği, test sunucularında çok fazla beklemeden oyuncularla buluşacaktır diye düşünüyoruz. Artık Erangel ve Miramar arasında rahatça tercihinizi yapabilir ve canınız sıkılmadan PUBG oynayabilirsiniz. Bunların yanında oyuncuların taleplerine kulak verilmesi ve beklentilerin gerçeğe dönüştürülmesi, geliştiricilerin ileride pek çok sürpriz ile karşımıza çıkabileceği düşüncesini de güçlendiriyor.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.