PUBG ve Fortnite, resmi olarak mahkemelik oldu

PUBG ve Fortnite, resmi olarak mahkemelik oldu

Belirtilen sebep ise, telif hakları ihlali.

Günümüzün en başarılı ve en çok oynanan oyunlarını sorsalar, listenin başında kesinlikle PUBG ve Fortnite isimleri yer alır. Her ikisi de Battle Royale türünün en iyi örnekleri olarak bizlere sunuldu sonuçta. Her ikisi de, kendi alanında bir orijinalliğe sahip. Fakat, işler her iki şirket için de karışık şu sıralar. Bu karışıklığın sebebi de, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi olan BlueHole ekibinin, Fortnite geliştiricisi Epic Games hakkında davacı olması. Haberimize konuk olan yapımlar, yapılan açıklamalara göre telif hakları ihlali sebebiyle mahkemelik oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG ve Fortnite, resmi olarak mahkemelik oldu

PUBG ve Fortnite, telif hakları ihlali sebebiyle mahkemelik oldu

Bu davanın sebebi henüz tam olarak belli değil ama yine de durum hakkında tahminler yürütmek mümkün. Fortnite, oyuncu kitlesini daha da geliştirebilmek için PUBG içerisinde karşılaştığımız Battle Royale oyun türünü, kendi tarzı ile birleştirdi. Bu aşamadan sonra da, PlayerUnknown’s Battlegrounds zamanla eskisi kadar başarılı olamamaya başladı. Bu durum da, BlueHole ekibinin sinirlerini bozdu ister istemez. Haberini yapmakta olduğumuz dava, Güney Kore’de gerçekleşiyor. Şirketin bir temsilcisi, davanın telif hakları ihlali sebebi ile açıldığını dile getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Açıkçasını sorarsanız, BlueHole ekibinin Epic Games’in başarısını çekememiş olduğunu düşünmüyor değiliz. Bunun sebebini soracak olursanız da, mobil platformlar da dahil olmak üzere, birçok Battle Royale türü oyun bulunuyor. PUBG ile aşırı derecede benzerlik taşıyan birçok Battle Royale oyunu varken, hedeflerinde Fortnite olması, durumun bariz bir kıskançlık olduğunu işaret ediyor. Muhtemelen, gelecek günlerde dava ile ilgili daha detaylı bilgiler verilecektir.


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.