Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.06.2018

Hatırlarsanız, geçtiğimiz günlerde PUBG ile Fortnite arasında geçen bir davadan söz etmiştik. PlayerUnknown’s Battlegrounds, Epic Games’in yapımını içerik çaldıklarından dolayı dava etmişti. Fakat bir süre sonra da, Bluehole ekibi, Epic Games’in yapımından bir sistemin tamamen PlayerUnknown’s Battlegrounds’a eklendiğine şahitlik etmiştik. Şimdi ise, sebebi bilinmeyen bir şekilde davanın kapatılmış olduğu ortaya çıktı. En azından raporlar, 2 cephe arasındaki savaşın Güney Kore’de şimdilik bitmiş olduğunu gösteriyor.

PUBG ile Fortnite arasındaki dava kapandı

PUBG ile Fortnite arasındaki dava neden kapandı?

PUBG ile Fortnite arasındaki dava neden kapatıldı sorusunun cevabı ne yazık ki henüz verilmedi. Fakat her iki yapımın da Çin bazlı şirket olan Tencent tarafından sahipli olması, duruma biraz da olsa açıklama getiriyor gibi görünüyor. Bir tanesinin dava kaybetmesi demek, diğerinin de bir şekilde etkileneceği ve bu sebepten dolayı Tencent’in para kaybetmesi demek sonuçta. Olay ile ilgili detaylı bilgiler gelecek günlerde verilir muhtemelen. Sonuçta medyadan ve oyunculardan bahsediyoruz, böylesine büyük bir konu kesinlikle cevapsız kalmaz. O zamana kadar yapabileceğimiz tek şey ne yazık ki merakla beklemek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.