Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun erken erişim sürecine özel istatistikler yayımlandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun erken erişim sürecine özel istatistikler yayımlandı

Mesela her 2 saniyede 1 kez, bir PlayerUnknown's Battlegrounds oyuncusu ölüyor.

IGN ekibi, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri ile ortak bir şekilde, bahsi geçen oyunun erken erişim sürecine ait oldukça ilginç istatistikler yayımladı. Eğer dilerseniz bu istatistiklere sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz ama biz görünen her şeyi bir de yazı ile tekrarlayalım. 10 kelimelik bir içerik sunma gibi bir amacımız bulunmuyor. Her neyse, verilen istatistiklerin ilki, PUBG oyununun bu erken erişim sürecinde, sadece Steam ve diğer platformlar üzerinden 26 milyon kez sattığını bizlere gösteriyor.

PUBG

Peki, bu 26 milyon oyuncudan kaç tanesi, kaç kez oyunda birinci olabilmiş dersiniz? İstatistiklere göre tam 130,260,892 kez oyuncuların akşam yemeği ellerine sunuldu. Ayrıca ilginç bir istatistik, bu kadar tavuk ile İzlanda tam 1 yıl boyunca yemek ihtiyacını giderebilir. Yenmez güzel de, bir de kaybeden arkadaşlarımız var. Üstüne üstlük, tava ile öldürülüp, bu yarışı kaybeden insanlar var. IGN ve oyunun geliştiricileri tarafından verilen istatistiklere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde tam 13,418,123 oyuncu tava ile öldürüldü. Ayrıca genel olarak da her 2 saniyede 1 kez, birileri oyunda ölüyor.

Yemek yiyenler, tava ile öldürülenler bir yana, herkes PUBG olarak da kısaltılan bu oyunu oynayamıyor. Canlı yayını izliyor. Verilen istatistiklere göre bu oyunun tam 1,097k kez canlı yayını yapıldı. Bu canlı yayınlar sırasında ise anlık izleyici olarak en fazla 3 bin oyuncu görüldü. Bir diğer tarafta ise oyunu oynayan oyuncuların tümünün oynanış saatleri toplandığı zaman elimize 2,721,151,629 gibi çılgın bir saat çıkıyor. Bu kadar saat, 310 bin yıla denk geliyor. Oyun bu kadar uzun bir süre oynanırken, tabii ki oyuncuların kanaması da oldu. Bu kanamalar bandaj ile giderildi. Net olarak söylemek gerekirse, PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde tam 10,240,599,028 kez bandaj kullanıldı. PUBG oyununun en popüler silahları M416, M16A4 ve AKM olarak görünürken, en popüler araçlar da sırasıyla UAZ, Dacia ve Buggy olarak görünmekte.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın