PlayerUnknown’s Battlegrounds henüz elektronik spor dalı için hazır değil

PlayerUnknown’s Battlegrounds henüz elektronik spor dalı için hazır değil

Bunu direkt oyunun yapımcısı söylüyor.

Henüz sadece Steam üzerinden Erken Erişim olarak PC oyuncularına sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, yakın zamanda Xbox One konsolu için de çıkacak. Peki, bu oyun profesyonel oyuncular için de bir yuva olabilecek mi? Yani, PUBG olarak da kısaltılan bu PlayerUnknown’s Battlegrounds, elektronik spor dalına girebilecek mi? Oyunun yapımcısına göre bu gerçekleşecek ama oyun henüz böyle bir şeye hazır değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds yapımcısı, “PUBG bize soracak olursanız aksiyondan ziyade oyundaki 100 karakterin hikayesi ile öne çıkıyor. Bir oyuncu galibiyete ulaşabilmek için hangi rotayı seçiyor, kimlerle karşılaşıyor, hangi silahları seçiyor… Bize soracak olursanız elektronik spor dalına bu şekilde yaklaşmak daha güzel. Oyunculara hala aksiyonu gösterebiliriz, hiçbir ölümü kaçırmamak için benzersiz tekrar teknolojileri kullanabiliriz. Yine de oyunumuzun çok fazla dengelemeye ve yeni elektronik spor özelliklerine ihtiyacı var. Bu yüzden PlayerUnknown’s Battlegrounds ile şimdilik elektronik spor dalına girebileceğimizi zannetmiyoruz.” dedi konu hakkında. Bakalım PlayerUnknown’s Battlegrounds, elektronik spor dalında başarılı olabilecek mi? Profesyonel oyuncular ve kazanç konusunda bir şey diyemeyeceğiz ama 100 kişinin birlikte oynadığı bir elektronik spor maçını canlı canlı izlemek oldukça keyifli olacaktır.

PUBG, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar; haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip, gerçekçi ve olağanüstü heyecanlı olan bu oyun, 8 kilometre karelik bir harita içerisinde oynanmaktadır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.