Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 29.08.2017

Her gün yeni bir PlayerUnknown’s Battlegrounds haberi. Çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds şu sıralar Steam platformunda girdiğiniz her sayfada kendisini belli ediyor. En çok satan hayatta kalma korku oyununu mu arıyorsunuz? PlayerUnknown’s Battlegrounds birinci sırada. En çok satılan korku oyununu mu arıyorsunuz? Neden bilmiyoruz ama PlayerUnknown’s Battlegrounds yine birinci sırada. Öyle ki PUBG şu an Steam üzerinde, eş zamanlı olarak en çok oyuncuya ev sahipliği yapan oyun unvanını da taşıyor. Şimdi ise bu unvanların arasına yenisi eklenebilir: Counter-Strike: Global Offensive oyununun katili. Çünkü ortaya çıkan yeni raporlara göre PlayerUnknown’s Battlegrounds sahiplerinin %55 kadarı Counter-Strike: Global Offensive oyununa da sahip ve bu durum Counter-Strike: Global Offensive oyuncu sayısını ciddi anlamda etkiliyor.

PUBG

SteamSpy verilerine göre, dediğimiz gibi PlayerUnknown’s Battlegrounds sahiplerinin %55 kadarı Counter-Strike: Global Offensive oyununa da sahip. Cümleyi bu şekilde kurduğumuz zaman ortada hiçbir problem yok gibi görünebilir. Çünkü iki oyun da Steam platformunun yıldız oyunlarından. Fakat yine aynı SteamSpy raporuna göre PlayerUnknown’s Battlegrounds çıktığı günden beri, PUBG ve Counter-Strike: Global Offensive sahiplerinin Counter-Strike: Global Offensive oynanış süresi %30 kadar düştü. Yani birçok oyuncu şu an Counter-Strike: Global Offensive yerine PUBG oynamayı tercih ediyor gibi görünüyor.

Steam üzerinde şu an ilginç bir durum yaşanıyor. Birçok oyuncu Dota 2 inceleme puanlarına eski veriyor çünkü oyuncular, Dota 2 yüzünden Half-Life 3 oyununun hiç çıkmayacağını düşünüyor. Bu durum hakkında hiçbir somut bilgi yok ama asıl somutluk bu haberimizde işte. Asıl PUBG, şu an Counter-Strike: Global Offensive oyununu öldürüyor olabilir. Sizlerin bu konudaki yorumlarını da oldukça merak ediyoruz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.