PUBG Corp., test sunucularına Sanhok, QBU, Rony ve özel maç odalarını ekledi

PUBG Corp., test sunucularına Sanhok, QBU, Rony ve özel maç odalarını ekledi

Kendi kurallarınız, kendi savaş alanınız!

PUBG Corp. yeni haritayı geliştirirken, o haritanın özel bir silaha ve taşıta sahip olacağını sizlere aktarmıştık. Yeni gelen test yamasıyla birlikte artık kullanıcılar haritayı deneyim edebilecek, silahı kullanabilecek ve yeni taşıtlarıyla dağ bayır tanımadan gezebilecekler. Test yaması sadece yeni harita ve onunla birlikte gelen içeriklerden oluşmuyor. Özel maç kurabileceğiniz oda seçeneği PUBG Corp. tarafından test edilen yeniliklerden biri olarak yamaya eklendi. Tabii, bu özelliğe Sanhok, QBU, Rony de eklendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG Corp., test sunucularına Sanhok, QBU, Rony ve özel maç odalarını ekledi

PUBG Corp. test sunucularına Sanhok, QBU, Rony ve özel maç odalarını ekledi

Yeni yama, 18 sürümü, 3.4GB’lık indirme boyutuyla birlikte geliyor. Bu yeni sürüm, PUBG test sunucularında da erişime açık. Yeni gelen eşyalar adına konuşmak gerekirse; QBU, sadece Sanhok’ta kullanılabilen ve Mini-14’in yerine geçen 5.56mm’lik mermilere sahip bir keskin nişancı tüfeği. Silah, yüzüstü pozisyondan ateşlendiğinde daha fazla stabilite sağlayan bir bipod ile birlikte geliyor. Öte yandan Rony, dört oyuncuya kadar oturabilen bir kamyonet. QBU gibi Rony’de sadece Sanhok’ta özel olarak getirildi.

Bununla birlikte oyuna eklenen en büyük özellik, tüm oyuncuların özel odalar kurma seçeneğinin artık aktif olması. Önceden yalnızca özel olarak seçilen bir grup PUBG oyuncusu tarafından yapılabilen oda kurma seçeneği artık herkes için mevcut. Oyunu, #18 numaralı sürüme güncelleyerek bu seçeneğe erişebilmeniz mümkün. Ayrıca oda kurabilmek için oyuna özel bir arayüz getirildi. Zombiler, rekabetçi kuralları gibi önceden ayarlanmış modlardan seçim yapabilmenizin yanında ayrıca oyun içerisinde bulunan her bir parametreyi tek tek elinizle girerek ya da seçerek de oda kurabilirsiniz.

Mavi çemberin daralma hızını bile belirleyebildiğiniz özel oyun içerik oluşturucuları, parola korumalı olsun ya da olmasın sunucuda izin verilen oyuncuların sayısı üzerinde de kontrol sahibi olacaktır. Açık beta sırasında aynı anda yalnızca en fazla 10.000 özel oda kurulup oynanabilir olacak. Bu ister istemez bir çok derdi beraberinde getiriyor. PUBG Corp. bu sayıyı arttırmak istiyor fakat sunucular çok pahalı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sunucular çok pahalı olduğundan ötürü şirket, EA, Battlefield için ne yaptıysa aynı metodu izleyerek sunucu fiyatlarını öğrenip kapasitesi arttırabilecek. Ancak bu henüz kararlaştırılmadı. PUBG Corp. diğer gelişmelerle ilgili topluluk geri bildirimi talebinde bulundu. Eğer bir probleminiz varsa, özelliği uzun vadede sürdürülebilir kalmasını ve işlerin kolayca tamamlanmasını sağlamak için geri dönüşlerinizi iletebilirsiniz. Oda sisteminin henüz aktif sunuculara getirilmesi adına kesin ​​tarihi verilmedi. Ancak büyük olasılıkla hafta sonunda kullanıma sunulacaktır.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.