PlayerUnknown’s Battlegrounds çıkınca, H1Z1 oyuncuları adeta eridi

PlayerUnknown’s Battlegrounds çıkınca, H1Z1 oyuncuları adeta eridi

Oyun dünyasından vefasızlık örnekleri.

Vefasızlık, yalnızca sanat dünyasında olan bir durum değildir. Hayatın her alanında karşılaşılacağı gibi, video oyunu piyasasında da vefasızlık örnekleriyle karşılaşılabiliyor. O ki zamanında kraldı, herkesin oynamak için sabırsızlandığı, uğruna saatlerini harcadığı bir öncüydü. Şimdiyse gittikçe azalan oynanış grafiğiyle tarihin tozlu sayfalarına gömülmeye doğru hızla yaklaşıyor. Niye bu kadar dramatik anlattım bilmiyorum ama istatistiklere göre PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa artan ilgiyle birlikte, H1Z1 oyuncuları hızla kaybolmuş durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG çıkınca, H1Z1 oyuncuları adeta eridi

Steam’de bulunan istatistiklere göre H1Z1, aylara yayılan bir kan kaybı yaşıyor. İstatistiklere bakıldığında oyunun, Haziran 2017’den bu yana eş zamanlı oyuncularının yüzde 90’lık bir kısmını kaybettiği görülüyor. Rakamlarla açıklarsak: Haziran 2017 tarihinde 150 bin olan eş zamanlı oyuncu sayısının, Şubat 2018 ortalarında 8000’e kadar düştüğü görülüyor. Haberimizin başında şakayla karışık vefadan bahsettik ama işin aslı popülarite ile ilgili. Hayatta kalma ve Battle Royale oyunlarını takip edenler bilecektir ki PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite: Battle Royale, türü seven oyuncu kitlesinin büyük bir çoğunluğunu kendilerine çekmiş durumda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Aslında uzak bir zaman da değil, 2017 senesinin hemen başlarında H1Z1 için pek çok plan yapılmıştı. Örnek verecek olursak; bazı büyük elektronik spor ekipleri bu oyununa yönelmişlerdi. Ayrıca 2017 yılının Nisan ayında, Amerika Birleşik Devletlerine ait bir televizyon kanalında, H1Z1: Fight for the Crown ismini taşıyan özel bir yayın yapılmıştı. Popülaritesinin devam edeceği, oyuna ilginin süreceği tahmin ediliyordu fakat PUBG çıkageldi ve hayaller son buldu.

Tabii PUBG oyunu için yalnızca H1Z1 oyuncularını aldı diyemeyiz. Oyunların oynanma sürelerinde olduğu gibi sosyal yayın platformlarında da PUBG, insanların çok daha fazla ilgisiyle karşılaştı. Mesela, H1Z1 en iyi günlerindeyken, Twitch üzerinden tek günde 855 bin saatlik izleme süresine erişebilmişti. Oysa PlayerUnknown’s Battlegrounds, Mart 2017 tarihinden beri günde en az 1,2 milyon saat izleniyor. Aynı şekilde Ekim 2017 tarihinden beri H1Z1, türün sevilen bir diğer önemli ismi olan Fortnite: Battle Royale oyununu, Twitch günlük izlenme saatleri bazında, yalnızca bir kez geçebildi.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.