Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Xbox One üzerindeki PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncularına 30 bin Battle Points veriliyor

Xbox One üzerindeki PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncularına 30 bin Battle Points veriliyor

Çünkü oyunun Xbox One üzerindeki satış sayısı 4 milyonu aştı ve bunu kutlamak gerekiyor herhalde.

PC üzerinde 2017 senesinin sonlarına doğru erken erişim sürecinden çıkan ve Xbox One üzerindeki erken erişim sürecini başlatan PlayerUnknown’s Battlegrounds, milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Her ne kadar PUBG olarak da kısaltılan bu oyunun Xbox One ve Xbox One X sürümü çöp olarak tabir edilse de, Microsoft tarafından gelen yeni açıklamalara göre 4 milyon oyuncu, bu oyunu Xbox One üzerinde oynuyor. Bu yüzden PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Microsoft, bir iş birliği ile bu rakamı kutluyor. Bu kutlama dahilinde ise oyunculara 30 bin Battle Points veriliyor.

PUBG

Bahsettiğimiz 30 bin Battle Points ödülüne sahip olabilmek, tahmin edebildiğiniz kadar kolay değil. Bu ödüle layık olabilmek için, oyunun Xbox One sürümünü, 31 Ocak 2018 tarihinden önce alıp, karakter oluşturmuş olmanız gerekiyor. Yani 2018 tarihi itibari ile ilk kez PUBG oynamaya başladıysanız, bu ödülü ne yazık ki alamıyorsunuz. Sadece 2017 senesinde oyunu satın alıp, karakterini oluşturmuş olan oyuncular 30 bin Battle Points sahibi olabiliyor. Bahsettiğimiz bu birim ile de oyun içerisinde kutu açıp, kozmetik ögelerin sahibi olabiliyorsunuz. Steam üzerinde bu kozmetik ögeler satılabiliyor ama Xbox One üzerinde böyle bir sistem bulunmuyor. Bu yüzden dağıtılan 30 bin birim, çok da haksızlık yaratmayacaktır.

Eğer sizler de PUBG oyununa 31 Aralık 2017 tarihinden önce girdiyseniz ve karakterinizi oluşturduysanız, takvimler 1 Şubat 2018 tarihini göstermeden önce hesabınıza 30 bin Battle Points eklenmiş olacak. Yani, hemen şu an konsolunuzu açıp, biriminizi kontrol ettiğinizde, bahsettiğimiz ödülün gelmediğini görebilirsiniz. Bu durumda şaşırmayınız. Eğer 1 Şubat 2018 tarihinde de bahsettiğimiz ödülünüz gelmezse, direkt olarak Microsoft ile veya PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın