Yeni PlayerUnknown’s Battlegrounds hile çözümü, hafta sonu 100 bin hileciyi engelledi

Yeni PlayerUnknown’s Battlegrounds hile çözümü, hafta sonu 100 bin hileciyi engelledi

Oyundan uzaklaştırılan oyuncuların toplam sayısı ise 1 milyona yaklaşıyor. Bu kadar hileye ne gerek var?

Steam platformunun en popüler video oyunlarından bir tanesi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, birçok hileci ile baş ediyor. PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, 20 milyondan fazla oyuncuya sahip ve oyunun yeni hile çözümü de binlerce oyuncuyu oyundan uzaklaştırmaya devam ediyor. Oyunun hile karşıtı çözümü uygulamasının Twitter hesabı üzerinden yapılan yeni açıklamalara göre bu hile çözümü, sadece hafta sonu boyunca 100 bin oyuncuyu oyundan uzaklaştırdı. Bu 100 bin oyuncunun PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundan uzaklaştırılması ile birlikte PUBG oyunundan uzaklaştırılan oyuncu sayısı da 700 bin oldu, neredeyse 1 milyona yaklaşıyor.

pubg

Oyunun geliştiricileri, geride bıraktığımız hafta içerisinde oyunu bir süre boyunca erişime kapatıp, yeni bir hile karşıtı çözüm eklemişti oyuna. Yeni rakamlara bakacak olursak, yeni yol gerçekten çalışıyor. Yine de bu durum PUBG olarak kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun hile problemini ne yazık ki çözmüyor. Geliştirici ekibin ve hile karşıtı uygulama geliştiricilerinin bu konuda çok daha sıkı çalışması gerekiyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur. Tüm oyuncular oyuna eşit şartlarda, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan başlarlar; haritanın çeşitli yerlerinde bulunan silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. UNREAL 4 Oyun Motoruna sahip, gerçekçi ve olağanüstü heyecanlı olan bu oyun, 8 kilometre karelik bir harita içerisinde oynanmaktadır.

ARMA Serisi, H1Z1 : King of the Kill gibi oyunların ve “Battle Royale” oyun türünün öncüsü olan, PlayerUnknown takma adıyla dünyaca üne sahip Brendan Greene, bu heyecan verici proje için Bluehole’un tecrübeli ekibiyle birlikte çalışmıştır.Bu sadece bir oyun değil: HAYATTA KALMA SAVAŞI!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın