Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.10.2020

Çok ama çok uzun süredir merakla beklemekte olduğumuz Sony ekibinin yeni konsolu olan PS5, en sonunda daha fazla detayla karşımıza çıktı. 16 Eylül 2020 tarihinde Türkiye saati ile 23.00’da yayını yapılan etkinliğin ardından uzun bir süre sonra PS5 Türkiye fiyatları da resmi olarak belli olmuş oldu. Bildiğiniz üzere, PS5 Türkiye fiyat etiketleri şu zamana kadar belli değildi pek fazla, sadece tahminler yürütülüyordu fakat konsolun standart sürümü 499 dolar iken, dijital sürümü 399 dolara satışa çıkacağı belliydi.

PS5 Türkiye fiyatları 8.299 TL’den başlıyor

Öncelikle, PS5 Türkiye fiyatlarının başlangıç fiyatı olarak gösterebileceğimiz PS5 dijital sürüm fiyatından bahsedelim. PS5 dijital sürüm için fiyat belirtilmedi. PS5 standart sürümün fiyat etiketine hiç bakmayın bile. Çünkü PS5 standart sürüm, Türkiye’de 8.299 TL’den satışa sunulacak. Xbox Series X ve S serisinin farkından düşünerek bu 100 dolarlık fark ile dijital sürümün de 5000 TL civarlarında geleceğini söylemek mümkündür diye düşünüyoruz.

Sony’nin rakibi olan Xbox ekibinin yeni konsolları olan Xbox Series X ile Xbox Series S fiyatları da az çok belli olmuştu bildiğiniz gibi. Türkiye fiyatlarından bahsediyoruz tabii. Xbox sayfası üzerinde Xbox Series X için 7499 TL, Xbox Series S için ise 4599 TL’lik fiyat etiketleri gösterilmiş fakat sonrasında bu bilgiler kaldırılmıştı. Xbox Series X’i an itibari ile 9.299 TL ve Xbox Series S ise 5.399 TL’ye bulmak mümkün.

Xbox Series X ile Xbox Series S fiyat etiketlerinin belli olmasından sonra, PS5 fiyatlarında da tahminler bulunuyordu. Xbox Series X ile aynı fiyatlara çıkacağı tahmin edilen PS5 için en az 7000 TL fiyat etiketi tahmini yürütülüyordu. Dijital sürüm için ise en az 3500 TL olarak tahminler bulunuyordu. Dahası da, bu fiyatlar ortaya çıkmadan çok ama çok önce bile zaten PS5 fiyatının tahminen 7500 TL civarlarında olacağı da konuşuluyordu. Bütün bunların yanı sıra, yakında güncellenecek fiyatlar ile oyunların fiyat etiketlerinin de 659 TL’ye çekilmesi durumu söz konusu… Bu fiyat etiketleri karşısında ne kadar oyun oynayabiliriz, ne kadar tadını çıkarabiliriz bilmiyoruz. Fakat ne olursa olsun, buna bir çözüm getirilmesi gerektiğini düşünüyor ve bunu diliyoruz. Korona olaylarından dolayı bu kadar eve tıkılmışken bari oyunlarımızın tadını çıkarabilelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.