PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için güncel satış rakamları açıklandı

PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için güncel satış rakamları açıklandı

Oyun konsolu piyasasında çekişme devam ediyor.

Oyun konsolu piyasasının, günümüzdeki üç büyük temsilcisinin ne kadar sattığını merak ediyorsanız haberimize buyurun. PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch konsollarının, tüm zamanlardaki satış adetleri, Ocak 2018 itibarıyla elde ettikleri satış rakamları ve tüm bu rakamlar ışığında oluşan pazar payları açıklandı. Tablolara baktığımızda PS4 konsolunun açık ara liderliğini görüyoruz. Son dönemde sunduğu abonelik sistemleri ile cazip hale gelen Xbox One konsolunun da satış grafiği yükseliyor. Bu iki büyük ev konsolunun yeni rakipleri Nintendo Switch ise, oyun kütüphanesinin azlığına rağmen hızlı bir yükseliş göstermekte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4, Xbox One ve Nintendo Switch satış rakamları açıklandı

Ocak 2018 tarihi itibarıyla, oyun konsollarının toplam satış rakamları incelendiğinde PlayStation 4 konsolunun üstünlüğünü sürdürdüğü görülüyor. Toplamda 75.282.342 adet PlayStation 4 satılmış durumda. En yakın rakibi olan Xbox One konsolunun toplam satış rakamları ise 36.030.181 olarak bildirildi. Oyun dünyasının yeni ve pratik üyesi olan Nintendo şirketinin son konsolu ise yakın çıkış tarihine rağmen hızla diğer rakiplerine yaklaşmayı sürdürüyor. Nintendo Switch konsolu toplamda 14.455.009 adetlik bir satış rakamına ulaştı. Bu rakamlar ışığında oyun konsollarının pazar paylarının dağılımı; PS4 yüzde 60, Xbox One yüzde 29 ve Nintendo Switch yüzde 11 şeklinde oluşuyor.

Oyun konsollarının Ocak 2018 içerisindeki aylık satış rakamları incelendiğinde daha farklı bir görüntüye ulaşılıyor. Ocak 2018’de, 1.646.826 adet PS4,  508.842 adet Xbox One ve 1.273.241 adet Nintendo Switch satışı gerçekleştiğini görüyoruz. Bu satış rakamlarına göre; PlayStation 4’ün yüzde 48’lik olan pazar payıyla yine liderliği göze çarpıyor. Onu yüzde 37 ile Nintendo Switch takip ediyor. Bu da yeni ev ve el konsolunun, hızlı bir çıkış grafiği yakaladığını gösteriyor. Ocak 2018’de oyun konsollu alan kullanıcıların yüzde 11’i ise Xbox One konsolunu tercih ettiğini görüyoruz.

PS4, Xbox One ve Nintendo Switch satış rakamları açıklandı

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.