PS4 vs Xbox One “Microsoft bu kez büyük oynuyor!”

PS4 vs Xbox One “Microsoft bu kez büyük oynuyor!”

Microsoft, Playstation 4 karşısında büyük oynuyor..

PS4 ve Xbox One‘ın çıkışına haftalar kaldı,eğer henüz kararınızı vermediyseniz, şimdi tam zamanı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yapılan 3 yeni nesil konsol incelemelerinin ikincisinde Microsoft’un minik ama şeker mi şeker exclusiveleri derinlemesine inceliyoruz.

20131017_dead_rising_3

Daha önce de tartışıldığı üzere, eğer sadece rakamlarla hareket edecek olursak Playstation 4 kuşkusuz Xbox One karşısında büyük avantaja sahip. Microsoft‘un Forza 5‘i satışlarda önde gelen oyunlardan biri olacak şüphesiz. Dead Rising 3 de diğer iddialı isimlerden biri. Seri çoğu zaman yeni nesil donanımı ne kadar verimli kullanıp kullanmadığı üzerine tartışmalara yol açmış olsa da, Xbox One sahip olduğu zengin grafik özellikleriyle çağı yakalamış ve görünüşe bakılırsa bu spekülasyonlara bir son verecek gibi.

Crimson Dragon- Her şey bir yana,oyunumuz Panzer Dragoon‘un yaratıcılarından ve çok sevilen Saga’nın manevi varislerinin elinden çıkma. Öteki yandan, vakt-i zamanında Xbox360 Kinect için çıkacağı duyrulmuş ve yabana atılarak ertelenmişti.

Dead Rising 3– Yukarıda da belirttiğim gibi Dead Rising 3 yeni nesil donanımlar için mükemmel bir vitrin, neden mi, çünkü seri boyunca yapmak istedikleri şey önceki nesil teknolojisiyle pek de mümkün olamıyordu, hiç Wii versiyonunu deneme fırsatı buldunuz mu? Bu nedenden ötürü Uncharted ile yapılan grafik kıyaslamasından dolayı üzgünüz.

20131017_ryse_son_of_rome

Fighter Within- Ubisoft‘un yapacağı gülünç ve seçkin olmayan bir konsol girişimi nasıl olabilir ki? Fighter Within, Kinect odaklı ve “sürükleyici topyekün mücadele deneyimi” olarak tanımlanıyor.

Forza 5- Xbox One için yerini alacak olan Forza 5, serinin en iyisi olmaya aday oyunlardan bir tanesi. Şimdiye kadar yapılan açıklamaları göz önünde bulunduracak olursak şayet oynanış bakımından fazla gerçekçi bir oyun bizi bekliyor.Forza 5′te 30′ün üstünde üreticiden 55 farklı aracın resmi olarak yer alacağı doğrulandı. Bunlarla birlkte yeni yarış pistleri de Forza 5′te bulunacak.  Sony‘nin DriveClub‘ına baş rakip olacak gibi görünüyor. Sürücüler ve arabalar hakkında söyleyecek pek de bir şey yok aslında, eğer görsellik olarak beklentiniz büyükse unutmamanız gerek şeylerden biri de oyunumuzun Xbox One’ın enerjisinin büyük bir kısmını tükettiği.

20131017_forza_motorsport_5

Killer Instinct- İşte muhafazakar Microsoft’dan pek de alışkın olmadığımız bir şey. Detaylara odaklanana kadar çok sevilen Killer Instinct’in yeniden ortaya çıkışı kulağa hoş geliyor. Asıl kreatör Rare,ev içi mini oyun düzeyine ve hareket kontrol teknolojisine indirgenmiş,her şeyden evvel, oynamak bedava, mükemmel! Bir saniye, sorunumuz var, sadece “bir karakter mi?” Ne?! Oyun arkasında ilgi çekici bir teknolojiye sahip gibi görünüyor.

20131017_killer_instinct

Lococyle- Twisted Pixel, Microsoft ile uzun süreli bir anlaşmaya imza atmış gibi. Motosiklet tutkunlarının büyük bir ilgi ile oynayacağı yeni oyun, yarışın yanı sıra yarış – dövüş oyunu karışımından ortaya çıkan bir oyunmuş gibi karşımıza geliyor. Xbox kullanıcılarının yakından ilgi duyacağı bu oyunun diğer oyun konsolları olan Playstation 3, Playstation 4 ve PC platformu için çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz hiçbir resmi açıklama yapılmış değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.