Menü
https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-tv-dizisi/
PlayStation 4 , PlayStation 4 Pro , Popüler 9 Kasım 2016 21:29

PlayStation 4 verilerini PlayStation 4 Pro cihazına aktarmak

Eğer PlayStation 4’ünüzün içerisindeki oyunları PlayStation 4 Pro’ya kolayca aktarmak istiyorsanız, rehberimiz sizleri bekliyor.


10 Kasım 2016 tarihinde Türkiye’de 1700 TL önerilen fiyat etiketi ile piyasaya çıkacak olan PlayStation 4 Pro’yu sadece konsol dünyasına yeni adım atan oyuncular almayacak değil mi? Bazı PlayStation 4 sahipleri de PlayStation 4 Pro’ya yükseltmek isteyebilir kendilerini. Peki, bu yükseltme sonucunda tüm oyunlarınızı, kayıt dosyalarınızı kaybetmek istemezsiniz değil mi? Sonuçta ülkemizde bir AKK/AKN belası var ve oyunu baştan indirmek, hatta güncellemeleri bile indirmek günler sürebiliyor. İşte bu rehberimiz sayesinde, bu indirme işleminden tamamen kurtulacaksınız ve kolayca PlayStation 4 verilerinizi yeni konsolunuza aktarabileceksiniz.

30225301433_4fe681ca17_o

Bahsettiğimiz işlemi yapabilmek için önce kontrol etmeniz gereken bir şey var. Hem PlayStation 4’ünüzün, hem de PlayStation 4 Pro cihazınızın sistem sürümü 4.0 üzerinde olmak zorunda. Aksi taktirde bu işlemi gerçekleştiremezsiniz, gidin ve konsolunuzu güncelleştirin. Eğer konsollarınız güncel ise, 2 konsolunuzu da açıp, aynı internet ağı üzerinden internete bağlı olduklarına emin olmanız lazım. Bu bağ kablosuz internet ile de olabilir, kablolu internet ile de olabilir, fark etmez. Bu arada, 2 konsolu da nasıl aynı anda ekranda göreceğim diye merak etmeyin. Sadece PlayStation 4 Pro, monitör veya televizyona bağlı olsa yeter.

30225301113_27b294d90a_o

Eğer yukarıda bahsettiğimiz her şey tamam ise, yeni konsolunuza eski PSN hesabınız ile giriş yaptığınız zaman, PlayStation 4 Pro size bir soru soracak: Eski konsolunuzdaki verileri aktarmak istiyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise, ki hayır ise neden bu rehberimizi okuyorsunuz, bu işlemi kabul ettiğinizi butona basarak belirtmeniz gerekiyor. Bu yol ile eski konsolunuzdaki oyun dosyalarını, kayıtlarınızı, görsellerinizi, videolarınızı, senkronize edilmiş kupalarınızı, yeni konsolunuza taşımak için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Her neyse, bu işleme başladığınız zaman ekranda çıkan şeyleri yerine getirmeniz gerekiyor. Yani, görselini aşağıdan da görebileceğiniz gibi belirtilen zaman içerisinde, transfer işlemini başlatabilmek için konsolunuzun güç düğmesine, “Bip” sesini duyana kadar basmanız gerekiyor. Kısaca, 1 saniye basmanız yeterli olacaktır.

30225301423_874e6aaa44_o

Sıradaki işlemde, ekstra bir kabloya ihtiyacınız olacak. Bu kablo, bir LAN kablosu olmak zorunda. Çünkü 2 konsolu da bir LAN kablosu ile bağlamanız gerekiyor. Alternatif olarak, 2 konsolu da yine LAN kablosu aracılığı ile direkt olarak modeme bağlayabilirsiniz. Eğer bir LAN kablonuz bulunmuyorsa, gidip satın almanızı öneririz. Başka seçeneğiniz ne yazık ki yok.

PlayStation 4 Pro

Şimdi ise yeni konsolunuza aktarmak istediğiniz verileri seçmeniz gerekiyor. Bu noktada, daha önce de bahsettiğimiz gibi sadece uygulama verilerini, kayıtlı dosyalarını, temalarınızı, yakalanmış ögelerinizi ve ayarlarınızı aktarabiliyorsunuz. Bu ekranda yeni konsolunuzda kalacak alan boş alanı ve işlemin ne kadar süreceğini de görebiliyorsunuz.

30744546222_1acb6bdd07_o

İşlemin finalinde ise, yeni konsolunuz size yeni bir soru soracak: Ana konsolunuz olarak bu konsolu ayarlamak ister misiniz? Cevabınız mantıken, evet olmalı. Yine de siz bilirsiniz tabii. Sürekli olarak kullandığınız konsolu, ana konsolunuz yaparak otomatik olarak oyun güncellemeleri alabilecek, bulut depolama sistemini kullanabileceksiniz. Her neyse, bu soruyu da cevapladıktan sonra işlemi bitirmiş oluyorsunuz. Rehberimizdeki adımları takip ederek, oyun dosyalarınızı , klasörleri hiç bozmadan, kaydetmiş olduğunuz video ve görüntüleri, senktronize edilmiş kupa bilgilerini, PSN arkadaşlarınıza göndermiş olduğunuz tüm mesajları ve konsolunuza giriş yapılmış halde bulunan tüm PSN hesaplarını aktarmış oldunuz. Fakat unutmayın, bu işlem ile şifre bilgilerini ve senkronize edilmemiş kupa bilgilerini aktarmak mümkün değildir. Yani, aktarma işlemini yapmadan önce tüm kupalarınızı senkronize ettiğinizden emin olun.

30225300613_bb3988afbd_o

Kaan GEZER Editör