Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.11.2017

Insomniac Games tarafından, PlayStation 4 için özel olarak geliştirilmekte olan Spider-Man oyunu hakkında önemli bilgiler verildi. Liste bayağı uzun olduğu için, canınızı sıkmadan direkt olarak verilen bilgilerden bahsedeceğiz. Öncelikle, Paris Games Week esnasında gösterilen muhteşem fragmanın, aslında tamamen oyunun kendi motorunda, canlı olarak yürütüldüğünü belirtmekte fayda var. Peter Parker‘ın, komşunun oğlu gibi hissettirmesini isteyen geliştiriciler, gerçek bir aktörü kullanmışlar oyun için, fakat ne yazık ki, bu aktörün kim olduğu söylenmedi.

Spider-Man

Yolda olan Spider-Man oyununda, bizleri neler bekliyor?

Peter Parker‘ın bilezikleri, ağları fırlatan mekanizmanın ta kendisi. Ayrıca, Mary Jane Watson ile olan ilişkisi de biraz karışık. Geliştirici ekip, May teyze için görünüş olarak biraz daha yaşlı bir görünüş tercih etmiş. Bunun sebebi de, Peter Parker‘ın hikayesine daha yakışır olması. Hala enerjik ve Martin Li ile birlikte işler yapıyor. Arka planda gördüğümüz, “5 Years of Service“, aslında May teyze için orada bulunuyor.

Oyuncu, yeni Spider-Man oyunu ile Peter Parker‘ın hayatını her yönü ile tecrübe edecek. Spider-Man olmadığı zamanlarda da kontrol edebileceğiz yani. Fakat çoğunlukla da kostümümüz üzerimizde olacak. Ayrıca, Mary Jane de oyunun bir aşamasında oynanabilir olacak, ama daha başka bir bilgi verilmesi ne yazık ki. Peter Parker‘ın, oyun içerisinde 23 yaşında olduğuna da değinmekte fayda var. Miles Morales, Peter Parker‘ı tanıyor ve o da 15 yaşında. Normalde oyun içerisinde kendisini göremeyecektik, fakat geliştirici ekip yeni bir şeyler denemek istemiş anlaşılan. Bu sayede de, Peter Parker‘ın başka bir yönü ile tanışacağız.

Norman Osborn da, oyun içerisinde bulunuyor ve kendisi New York City‘nin başkanı. Ayrıca, oyun içerisinde Marvel dünyasına ait izler de görebileceğiz. Mesela, gösterilen fragmanda, Doctor Strange‘in yeri olan Sanctum Sanctorum‘dan da küçük bir kare yer almıştı. Geliştirici ekip, New York City‘nin bire biri olmasa da, farklı hissettirmeyecek bir şehir tasarlamış. Peter Parker‘ın odasında bir poster dikkat çekiyor. Üzerinde de 11 Ağustos, yani Hulk Hogan‘ın doğum günü yer alıyor ve yıl olarak da 2010 işaret ediliyor, ki bu aynı zamanda kariyerinin başlangıç tarihi. Oyun içerisindeki yıl 2018 olduğundan, Peter Parker‘ın 8 yıldır Spider-Man olduğunu söylemek mümkün.

Oyun içerisinde dikkat çeken başka detaylar da bulunuyor elbette. Örnek olarak, Peter, M.J. ve Harry Osborn‘un okul zamanlarından kalma bir fotoğraf. Bunun dışında, May teyze ve Ben amcayı gösteren bir fotoğraf daha bulunuyor. Görünen pembe bitki de, oyunun eski yapımlarına bir gönderme. Fakat, ne yazık ki bitki ölmüş, çünkü Peter Parker, bitkiye bakmayı unutmuş. Kingpin ve Shocker başta olmak üzere, Mr Negative gibi bir sürü kötü karakter de oyun içerisinde bulunuyor. Henüz gösterilmemiş olan bir sürü karakter ve kostüm de, yine oyun içerisinde bizleri bekliyor olacak. Ayrıca, Shocker‘ın kimliğinin de hala Herman Schultz olduğu biliniyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PS4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.