PlayStation 4 Pro, Project Scorpio üzerinde büyük bir avantaja sahip

PlayStation 4 Pro, Project Scorpio üzerinde büyük bir avantaja sahip

Kona isimli oyunun geliştiricisi diyor bunu.

Geçen senenin sonbahar aylarında çıkışını gerçekleştirmiş olan PlayStation 4 Pro, çıkışını yaptığı günden beri büyük bir başarıya sahip. Microsoft ise, buna benzer bir konsolu, 2017 senesinin sonlarına doğru piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu konsol da bildiğiniz üzere, Xbox Project Scorpio. Tabii durum böyle olunca, Sony ve Microsoft ekibi karşı karşıya kalıyor, işin içine rekabet gidiyor. Akıllara gelen soru ise, hangi konsolun daha avantajlı olduğu oluyor. Bu sorunun cevabını bizlere Kona isimli oyunun geliştiricisi veriyor. Bu geliştiricinin söylediğine göre PS4 Pro, Project Scorpio üzerinde büyük bir avantaja sahip.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4 Pro Xbox Project Scorpio

Bahsi geçen geliştirici, konu hakkında, “PlayStation 4 Pro, Xbox Project Scorpio konsolundan güçsüz olsa da, Sony avantaja sahip. Çünkü Sony, yükseltilmiş konsollarını, rakiplerinden 1 sene önce piyasaya sürdü ve bu süre içerisinde daha fazla müşteri kazandılar. Çünkü oyuncular, konsolu oyun oynamak için alıyor. Sony ekibinin konsolu, oyuncuların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyordu.” diyor.

Bu güne kadar ortaya çıkan raporlara göre Sony, uyguladığı konsol politikasından oldukça memnun. Çünkü ekip, PS4 Pro ile para kazanmaya ve müşteri kazanmaya devam etti yeni konsol ile. Tüm bunların üzerine, bir de çılgın bir özel oyun listesi sundu Sony. Microsoft ise, tüm gücünü, özel oyunlar yerine, konsolu güçlendirmek için kullandı. Böylece konsolun oyun tarafı zayıf kaldı. Zaten ortada Xbox Play Anywhere varken, özel oyun kavramı da ortada kalkıyor Microsoft için.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.