PlayStation 4 Pro, Project CARS 2 oyununun Project Scorpio sürümünü geride tutmayacak

PlayStation 4 Pro, Project CARS 2 oyununun Project Scorpio sürümünü geride tutmayacak

Geliştirici ekip, Project Scorpio için elinden geleni yapacak ve PlayStation 4 Pro sınırları, buna engel olmayacak.

PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Project Scorpio ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan, popüler yarış simülasyonu serisinin ikinci oyunu Project CARS 2, yapılan yeni açıklamalara göre hiçbir şekilde sınırlandırılamayacak. Bunu derken, neyi kast ettik peki? Tabii ki oyunun PS4 Pro ve Project Scorpio sürümlerini. Bildiğiniz üzere bu iki konsol da, ana konsollarından daha güçlü ve geliştirici ekip, bu iki konsol için ayrıca oyunu optimize ediyor. Şimdi ise, geliştirici ekipten gelen bir açıklamaya göre, oyunun Project Scorpio sürümü, kesinlikle PS4 Pro için geride tutulmayacak. Geliştirici ekip, oyunun Project Scorpio sürümünü elinden geldiği kadar iyileştirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4 Pro, Project CARS 2 oyununun Project Scorpio sürümünü geride tutmayacak

Slightly Mad Studios bu konuda, “PlayStation 4 Pro ile Project Scorpio konsollarını karşılaştırırsak, Project Scorpio ile daha yüksek bir çözünürlük kullanabiliriz veya çözünürlüğü düşük tutup, detayı arttırabiliriz. Bunu söylemek için henüz çok erken ama Project Scorpio ile ekstra bir şey yapabiliyorsak, kesinlikle yapacağız. PS4 Pro yüzünden, ekstra özellikleri geride tutmayacağız.” dedi. Açıkçası, geliştirici ekibin böyle bir yol seçmiş olması oldukça güzel. Sonuçta, bir oyunun iki farklı konsolda da aynı olması gerekmiyor. Eğer bir konsol, daha kaliteli bir seviyeye çıkıyorsa, kesinlikle çıkartılmalı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.