Menü
https://leadergamer.com.tr/the-crew-2-yeni-bir-video/
PlayStation 4 Pro 18 Haziran 2017 19:55

Oyun kutularındaki PlayStation 4 Pro özelliklerini gösteren ikonlar değişiyor

Artık oyun alırken, oyunda ne gibi PlayStation 4 Pro avantajlarının olduğunu net bir şekilde görebileceğiz.


Polygon yazarlarından olan Arthur Gies, E3 2017 etkinliği haftasında, Twitter hesabından oldukça ilginç bir görsel paylaştı. Paylaşılan bu görselde, yakın zamanda oyun kutularında kullanılabilecek olan yeni PlayStation 4 Pro iyileştirmesi ikonları görünüyordu. Eğer PS4 Pro oyunlarını, kutulu olarak alıyorsanız, mutlaka daha önce görmüşsünüzdür; satın aldığınız o kutuların üzerinde, “PlayStation 4 Pro Enhanced” yazar. Bu ikon, sadece oyunun PS4 Pro için özel bir desteğe sahip olduğunu gösterir. Fakat ne yazık ki oyunların verdiği her destek, aynı olmayabiliyor. Mesela, bir oyun doğal 4K desteği verirken, diğer oyun Checkerboard ile 4K veriyor olabilir. İşte Sony, bu konuda daha açıklayıcı olabilmek için, görülen o ki o ikonu değiştiriyor.

PS4 Pro

Sizlerin de hemen yukarıdaki görsellerden görebileceği gibi, karşımıza çıkan ilk ikon, oyunda görüntülenen sahne derinliğinin daha fazla olduğunu gösteriyor. Anti-Aliasing ikonu ise, oynayacağınız oyunda PlayStation 4 Pro için ekstra Anti-Aliasing teknolojisinin kullanıldığını gösteriyor. Visual FX ise, oyunda grafiksel iyileştirmelerin yapıldığını işaret ediyor. İş, çözünürlüğe gelince ise, daha da detaylı ikonlarla karşılaşıyoruz. Mesela, oyunda daha kaliteli bir 1080p çözünürlük veriliyorsa, PS4 Pro HD isimli ikon kullanılacak. Dinamik 4K çözünürlük kullanılacak ise Dynamic 4K Gaming ikonu karşımıza çıkacak. Son olarak, eğer oynayacağımız oyun doğal 4K çözünürlüğe sahip olacaksa, Native 4K on Pro ikonunu göreceğiz.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör