PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için kalıcı fiyat indirimi geliyor olabilir

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için kalıcı fiyat indirimi geliyor olabilir

Xbox One X konsoluna karşı Sony, yeni PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro fiyatları ile hareket edecek.

Sony, 2017 sonlarına ve 2018 senesinin tamamına, PS4 ve PS4 Pro ile oldukça güçlü bir şekilde girmeye çalışıyor. Önümüzde; Uncharted: Kayıp Miras, Gran Turismo SPORT, God of War ve Spider-Man gibi birçok önemli yapıt bulunuyor. Üstelik, bu oyunların hepsi, tek başına konsol sattırabilecek kadar güçlü. Fakat Sony ekibinin rakibi olan Microsoft da Xbox One X ile 2017 sonunda oyuncuların karşısına çıkacak. Bu konsol, Gran Turismo serisinin rakibi olan Forza Motorsport 7 oyunu doğal 4K çözünürlükte, sabit 60 FPS ile çalıştırabilecek kadar güçlü. Bu yüzden, Sony cephesinden de bir hareket bekleniyor. Ortaya çıkan yeni analizlere bakacak olursak, Sony bu adımı fiyat indiriminden yana yapacak. Çünkü analistler, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için kalıcı fiyat indirimi geliyor olabilir diyor.

PS4 ve PS4 Pro

Bahsettiğimiz analistlerden olan Michael Pachter, “Microsoft ekibinin rekabetçi olduğunu sanmıyorum. Xbox One S ile PlayStation 4 aynı fiyattan satılıyor. Ekibin, Xbox One X ile rekabetçi olacaklarını hiç sanmıyorum çünkü bu konsol, PlayStation 4 Pro konsolundan 100 Dolar daha pahalı. Hatta, bu yeni yıl döneminde fiyat farkı 150 Dolar olacak. Bana soracak olursanız, Sony bu yei yıl döneminde PS4 fiyatlarını 249 Dolar, PS4 Pro fiyatlarını ise 349 Dolar yapacak. Böylece Microsoft, daha pahalı fiyatlar ile kalacak. Sony, bu şekilde bir avantaj elde etmeyi istiyor olabilir.” diyor bu konu hakkında.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın