PS4 oyunlarına Vita Remote Control desteği!

PS4 oyunlarına Vita Remote Control desteği!

Kimi istisnalar dışında PS4 oyunları, Vita Remote Play desteği ile gelecek.

Şubat ayında PlayStation’ın Genel Stüdyo patronu Shuhei Yoshida, yapımcılardan gelecek PS4 oyunları için Vita’nın Remote Play özelliğinin standart bir hal alması talebinde bulunmuştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ve şimdi Yoshida’nın kendi Twitter hesabından da yakaladığımız üzerine Sony, bazı donanımsal eklenti gerektiren oyunlar dışındaki tüm gelecek PS4 oyunlarının Vita Remote Control özelliğini destekleyeceğini doğruladı.

 

Vita Remote Control bildiğimiz üzere PS3’te de kullandığımız Vita ile ‘uzaktan kontrol’ sistemi. Oyunlarınızı, filmlerinizi Vita’yı DualShock yerine kullanarak yönetiyor ve ekranından görüntüleyebiliyorsunuz.

Sony’nin bu sistemi ilk getirdiğinde PlayStation adına çok fazla ses getirememesinden ötürü, yeni nesil konsolunda bu özelliği standart haline getirmesi hem PS4 hem de PS Vita adına iyi bir gelecek vadediyor. Ayrıca oyun yapımcılarının bu eklentiye göre özellikler ve sistemler hazırlaması da yeni nesil oyunculuğa yeni bir adım olarak değerlendirilebilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sony şubatta PS4’ü tüm dünyaya tanıttı ve konsolun kendisini göstermemesine rağmen tüm dikkatleri yeni nesil oyunculuğa çekmeyi başardı. Ve o günden beri PS4’ün yeni özellikleri hakkındaki haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Aynı şekilde el konsolu PS Vita’nın da popülaritesini arttırmayı hedefleyen Sony, bakalım 2013’ü oyuncular için nasıl sonlandıracak.

Bizimle kalın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.