PlayStation 4 artık haberiniz olmadan oyun indirip, oyunu oynamanız için de para istiyor

PlayStation 4 artık haberiniz olmadan oyun indirip, oyunu oynamanız için de para istiyor

Sony, reklam konusunda çığır açıyor ama bunun olumlu bir şey olduğunu pek söyleyemeyiz.

Dün Twitter üzerinde ilginç bir olay yaşandı. Easy Allies ekibinden olan Daniel Bloodworth, Twitter üzerinden bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafta, bahsettiğimiz kişinin konsoluna Shadow of the Colossus inmekteydi ama bu kişi, Shadow of the Colossus oyununu satın almamıştı veya bir oyun kodu girmemişti. Daniel Bloodworth ise PlayStation 3 konsolunda bu oyuna sahip olan oyunculara, oyunun PlayStation 4 sürümünün ücretsiz verildiğini düşündü. Fakat acı gerçek, oyun indikten sonra anlaşıldı. Anlaşılana göre PS4 artık haberiniz olmadan oyun indirip, oyunu oynamanız için de para istiyor.

PS4

Daniel Bloodworth, paylaştığı yeni bir gönderide, 14 GB boyutundaki oyunun konsoluna indiğini ama oyunun kilitli olduğunu belirtti. Oyunu oynamak istediğinizde ise konsol, size oyunu satın almanızı öneriyor. Bu tip reklamlar PlayStation 4 üzerinde eskiden beri bulunuyor ama eskiden sadece oyunun simgesi ana menünüze düşüyordu, oyun otomatik olarak inmiyordu. Şimdi ise oyun iniyor ve oynayamıyorsunuz. Bu reklam tipi Türkiye temelli PlayStation Network hesaplarında bulunmuyor ama İngiltere veya Amerika Birleşik Devletleri temelli bir hesaba sahipseniz, bu reklam tipi ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer konsolunuzun otomatik indirmeler sekmesini ziyaret edip, Featured Content ile alakalı bir indirme ayarı bulursanız, o ayarı kapatmanız gerekiyor. Eğer kapatmazsanız, bahsettiğimiz durum yaşanıyor ve kotalarınıza yazık oluyor. Sony tarafından ise bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı, daha önceki reklamlar hakkında da bir açıklama yapılmamıştı. Bu yüzden, ortaya çıkan bu yeni reklam tipi hakkında da açıklama yapılacağını sanmıyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın