PS4 donuyor, PS4’ün aşırı ısınma problemi mi var?

PS4 donuyor, PS4’ün aşırı ısınma problemi mi var?

Sony, en kısa zamanda sorun varsa çözmeli..

Ve istenmedik bir haber, PS4 donuyor, büyük ihtimalle çalışırken ısındıktan biraz sonra donuyor. Video, Fransız outlet mağazası Gamekyo, canlı yayında Knack oyununu değerlendirirken çekildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Video, iki sunumcunun oyunu durdurup konuştuğu, bir buçuk dakikalık kısa bir video. Bu noktada, sistem açık bir şekilde devam ediyor. Sunumculardan biri, sistemin ısısının arttığını anlıyor ve elini konsolun yanına koyuyor, ve diğeri de aynısını yapıyor, ikisi de aynı fikirde. Ekran dışında olan Sony’den bir kişiyle konuşuyorlar, ardından hiç bir şey olmamış gibi devam ediyorlar.

Daha sonra, videonun ortasına doğru, oyun donmaya başlıyor. Sunumculardan bir tanesi, konsola uzun bir bakış atıyor, daha sonra da ekrana. Oyun tekrar çalışmaya başlıyor ama kare hızı tamamen diplerde. Ana ekrana geri dönüp tekrar girmeyi deniyorlar fakat sorunu çözmüyor. Son olarak, oyunu kapatıp tekrar açıyorlar, ve klip bitiyor.

Bir kaç gün önce, bu sorunlardan bir tanesi ortaya çıktığında, Shuhei Yoshida‘ya sorulmuştu, ama o hemen ters bir şekilde cevaplamıştı.

 

Ne yazık ki, soru ve cevap tam olarak sorunu göstermiyor. Bu videoları demo olarak kabul etsek bile, tabii ki bu tarz sorunlar olabilir, ama hala aşırı ısınma durumu devam ediyor. Sony, bu durumu ciddiye alıp bu demolardaki sorunlar hakkında bir açıklama yapmalı.

Bizi takip etmeye devam edin..

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.