PS4, 4K oyun destekleyecek mi?

PS4, 4K oyun destekleyecek mi?

4K Kratos yolda mı?

Sony, PlayStation 4‘ü ilk duyurduğunda en çok merak edilen konulardan biri de konsolun 4K çözünürlükte oyun destekleyip desteklemeyeceği oldu. Kısa süre sonra Sony, PS4’ün 4K oyunları desteklemeyeceğini açıkladı. Bugün ise PlayStation 4 ana mimarı Mark Cerny, 4K oyunların neden mümkün olmadığını açıkladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

rsz_tv-sony-psp-playstation-3-playstation-portable-sony-ordinateurs-1800x2880Japon basınına konuşan Mark Cerny kişisel olarak 4K oyun teknolojisine çok ilgili olduğunu ama bu teknolojinin çok yeni olmasından dolayı hayata geçirilmesi için çok fazla güç gerektiğini açıkladı.

Cerny “Eğer 4K için bütünüyle bir bellek bant genişliği düşünseydik, sadece görüntüleme için bu değer ortalama 10GB/saniye olurdu. Bu neden sadece Full HD (1080P) deneyime odaklandığımızın en basit cevabı” diyerek 4K teknolojisinin ne kadar güç gerektiğini bizlere gösterdi.

Diğer bir yandan, Mark Cerny, “Full HD” diyerek PS4 oyunlarının 1080P olacağını bizlere söylemiş oldu.

Daha önceki açıklamalarında da Sony, PlayStation 4’ün 4K filmleri destekliyeceğini ve bu filmlerin 100GB’dan fazla yer kaplayacağını bizlerle paylaşmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.