PlayStation 4, video oyunları ile 2017 senesini domine etti

PlayStation 4, video oyunları ile 2017 senesini domine etti

İstatistiklere göre PlayStation 4, 2017'deki oyun satışlarının %50'sine sahip oldu.

Video oyunu sektörünün oldukça büyük olduğu bölgelerden olan Birleşik Krallık, yeni istatistikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. GamesIndustry.biz ekibinin raporuna göre, Birleşik Krallık sınırları içerisinde, 2017 senesindeki oyun satışlarının yarısı PlayStation 4 konsoluna ait idi. PS4 konsolunun başarısı bunla da kalmamıştı, çünkü raporun devamına göre Birleşik Krallık içerisindeki satış listelemelerine en çok PlayStation 4 konsoluna özel olan oyunlar girmeyi başardı.

PlayStation 4 (PS4)

GfK Chart-Track istatistiklerine göre PlayStation 4, 2017 senesindeki oyun satışlarının %50.2 civarına sahip olurken, ikincilikte Xbox One vardı ve Xbox One, marketin %31.6 kadarına sahipti. Geride ise Nintendo Switch, Wii U, PC gibi platformlar bulunuyor. Ayrıca 2017 senesinde Activision ve Sony cephelerinin ortak oyunu olan Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, listeleri tam 7 hafta boyunca domine etmişti ve Crash Bandicoot N. Sane Trilogy isimli bu oyun, Final Fantasy XII: The Zodiac Age tarafından tahttan indirilmişti. İkisi de PlayStation 4 konsoluna özel olan oyunlar tabii.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy haricinde; Horizon Zero Dawn, Persona 5, WipeOut: Omega Collection, Uncharted: The Lost Legacy ve Gran Turismo: Sport isimli PS4 konsoluna özel olan oyunlar da satış sıralamasında en az 1 hafta liderlikte kaldı. Yani efendim, Sony ekibi 2017 senesi içerisinde toplam 15 hafta boyunca birincilikte PlayStation 4 konsoluna özel bir oyun bulundurmayı başardı. Bize soracak olursanız bu oldukça başarılı bir durum.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın