Beyond: Two Souls ve Rayman Legends liderliğinde PS Plus mayıs oyunları

Beyond: Two Souls ve Rayman Legends liderliğinde PS Plus mayıs oyunları

Bizce zamanınızı sadece liderler için harcayın.

Sony, PS Plus mayıs 2018 ayında dağıtacağı oyunları açıkladı. Listenin en göze çarpan isimleriyse Beyond Two Souls ve Rayman Legends. Açıklanan liste ile gelecek ay Kuzey Amerika ve Avrupa hesaplarının aynı oyunlara sahip olacağı da öğrendiğimiz başka bir detay.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS Plus

PS Plus listesinin tamamı ise şu şekilde

  • Beyond: Two Souls (PS4)
  • Rayman Legends (PS4)
  • Risen 3: Titan Lords (PS3)
  • Eat Them (PS3)
  • King Oddball (PS Vita)
  • Furmins (PS Vita)

Beyond: Two Souls

Kısaca oyunlara değinmemiz gerekirse ilk başlamamız gereken oyun Beyond: Two Souls. Fransız yapımcı Quantic Dream tarafından geliştirilen oyun PS 3 için 2013 yılında çıkarılmıştı. 2015’de de PS4’e çıkışını gerçekleştiren oyun, içerisinde çok başarılı oyunculuklar barındırıyordu. Baş rollerinde Ellen Page ve Willem Dafoe gibi isimlerin olduğu oyun bu isimleri Motion Capture teknolojisi ile oyuna dahil etmişti. Metacritic skoru 70 olan aksiyon, macera oyunu, pek çok oyuncu tarafından beğenilmiş ama Heavy Rain’i geçebilecek bir yapım olarak görülmemişti.

 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Rayman Legends

Listenin bir diğer oyunu ise Ubisoft’un efsane serilerinden Rayman’in 5. oyunu Rayman Legends. Bir platformer oyunu olan Legends 2013 yılında PS3’e çıkışını yapmış, 2014’de de Ps4 için çıkış yapmıştı. Renkli gönümü ve hızlı oynanışı ile oyuncular ve eleştirmenler tarafından çok sevilmişti. Metacritic skoru 90 olan oyun bu listenin en yüksek puana sahip ismi.

 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Risen 3: Titan Lords

Risen ise bu listenin en ortalama isimlerinden biri. Piranha Bytes tarafından geliştirilen aksiyon, rol yapma oyunu 2014 yılında PS3 için çıkışını yapmıştı. PS4 içinse 2015’de çıkışını yapan oyunun Metacritic skoru 51. Daha çok bilgisayar kullanıcılarına hitap eden oyunun konsol portlarındaki başarısızlığı sebebiyle konsol kullanıcıları tarafından pek sevilmemişti.

 

Eat THEM!

Listedeki basit oyunlardan ilki olan Eat Them etrafta koşuşturup bir şeyleri yıktığınız çok basit bir oyun. Oyun 2010 yılında PS3’e FluffyLogic tarafından yapıldı. Metacritic skoru 65 olan oyun basit yapısıyla küçük eğlencelerinize meze olabilir.

King Oddball

10tons Ltd. tarafından geliştirilen listenin ikinci basit oyunu King Oddball ilk olarak iOS platformunda çıkarılmıştı. 2014 tarihinde de Vita’ya gelen oyun Angry Bird vari havasıyla taş atarak tank patlattığımız küçük bir oyun. Metacritic skoru 66 olan bu oyunda gene küçük eğlencelerinize meze olabilir.

Furmins

Furmins ise basit oyunların ve listenin son oyunu. Furmins fizik mekanikleri ile bulmacalar çözdüğümüz bir iOS oyunu olarak 2012’de hayatına başladı. Daha sonra Vita’ya gelen oyunun Metacritic skoru 69.

Bu arada PS Plus’ın Nisan ayı oyunlarını almak için hâlâ vaktiniz var. Oyunlarını kütüphanenize 1 Mayıs tarihine kadar ekleyebilirsiniz.

 


Rayman Legends
   Haber  |  PlayStation 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.