Project Scorpio, harici HDD ile oyun yüklemeye izin verecek

Project Scorpio, harici HDD ile oyun yüklemeye izin verecek

Mesela Xbox One'da yüklü olan bir oyunu, harici HDD ile direkt olarak yeni konsolunuza atabileceksiniz.

Project Scorpio, Xbox konsol ailesine oldukça uyumlu bir şekilde gelmeye hazırlanıyor. Microsoft zaten daha önceden söylemişti, tüm Xbox ve Windows 10 oyunlarını, Project Scorpio ile de oynayabilecektik. Bu durum, oyuncuları oldukça sevindirmişti. Fakat bu oyuncuların aklında, başka bir soru işareti daha bulunuyordu: Harici HDD ile konsola oyun yüklemek mümkün olacak mıydı? İşte bu bu soru, Twitter üzerinden yetkili kişilere iletildi ve cevap buldu. Dilerseniz haberimizin devamından, bu konuya daha detaylı bir şekilde göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Project Scorpio

Xbox markasının patronu olan Phil Spencer, Twitter üzerinde yine oldukça aktifti ve soruları yanıtlıyordu. Bu sorulardan bir tanesi ise, “Belki cevaplayamazsınız fakat yine de deneyeyim. Xbox One’da kullandığım USB HDD cihazımı alıp, Project Scorpio’ya taktığım zaman, HDD içindeki tüm oyunlarım Project Scorpio’ya gelecek mi?” şeklinde geldi yetkili ismin karşısına. Cevap ise çok gecikmeden geldi ve Xbox markasının patronu olan Phil Spencer, “Böyle bir planımız var, evet.” dedi.

Durumu net bir şekilde anlamamış olan oyuncular için, basit bir örnek verelim. Mesela, Xbox One konsolunuzda Grand Theft Auto V oynuyorsunuz. Bu oyun, harici bir HDD cihazında yüklü veya harici bir HDD cihazına taşıdınız. Project Scorpio satın aldıktan sonra, bu harici HDD cihazınızı, yeni konsolunuza takıp, Grand Theft Auto V oynamaya kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Umuyoruz ki bu örnek, yeterli olmuştur.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.