Project Scorpio geliştirici kiti üzerinde yunuslar da var

Project Scorpio geliştirici kiti üzerinde yunuslar da var

Her şey, FPS ve cihazın anlık performansından ibaret değil.

Microsoft, bizlere Project Scorpio hakkında hiçbir şey göstermedi. Yani, konsolun neye benzediğini filan bilmiyoruz. Fakat umut ediyoruz ki, E3 2017 sırasında göreceğiz. Yalnız, şöyle de küçük bir detay var: Satışa çıkacak konsolu görmemiş olsak da, Project Scorpio geliştirici kitini gördük. Birkaç hafta önce ilk kez gösterilen bu kit, genel yapısı ile Xbox One S konsoluna benziyor. Fakat bu kitin en önemli özelliği, ön tarafında, konsolun anlık performansını, FPS durumunu gösteren, gerçek zamanlı bir bilgilendirici ekranın bulunması. Geliştiricilerden gelen açıklamalara göre bu ekran tamamen programlanabilir bir yapıya sahipti. İşte bugün de o programlamayı gördük.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Project Scorpio geliştirici kiti üzerinde yunuslar da var

Windows Central ekibinden olan Jez Corden, sizlerin de aşağıdan görebileceği videoyu Twitter üzerinden paylaştı. Project Scorpio konsolunun geliştirici kitini gösteren Jez Corden, bu kitin ekranındaki yunusları da gösterdi tabii. Böylece o ekranın gerçekten tamamen programlanabilir bir yapıya sahip olduğunu görmüş olduk. Haberimizi sonlandırmadan önce küçük bir de bilgi verelim: Şu an oyuncular bu bilgilendirici ekranın, satışa çıkacak konsollarda da olması için Microsoft’a yalvarıyor fakat konsolun çıkışına sadece birkaç ay kala, Microsoft’un böyle bir değişikliğe gidebileceğini sanmıyoruz. Ayrıca konsolun önünde böyle bir bilgilendirme ekranının bulunması, konsolun iç sırlarını da ortaya çıkarabilir ki, Microsoft kesinlikle böyle bir şey istemeyecektir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.