Menü
https://leadergamer.com.tr/games-with-gold-ocak-2017/
Project Scorpio 20 Aralık 2016 20:55

Dave Mervik: “Project Scorpio başlarda düşük performans gösterebilir.”

Little Nightmares’in yapımcısı Dave Merrick, Project Scorpio’yu yorumluyor.


Microsoft‘un konsol yarışındaki yeni saldırı hamlesi olan Project Scorpio, hem oyuncular, hem de yapımcılar için büyük bir heyecan yaratıyor. Rakibi olan PlayStation 4 Pro’nun çıkış döneminde yaşadığı ve yaşattığı problemleri gördükten sonra bazı kullanıcılar, Microsoft’un yeni konsolunun da hemen hemen aynı sorunları yaşayacağını ileri sürüyor. Little Nightmares isimli oyunun geliştiricilerinden Dave Mervik, Project Scorpio’nun çıkış yaptığı dönemde tam potensiyelini sergileyemeyeceğini, istenilen performansı zamanla sunacağını düşündüğünü söyledi.

Project Scorpio

Dave Mervik’e Project Scorpio’nun barındırdığı gücü doğru şeyler için kullanıp kullanılmayacağı sorusuna, “Başlangıçta beklediğinizden daha az bir performans artışı ile karşılaşacaksınız ama Xbox One’daki deneyiminizi kötüleştirmeden Project Scorpio’ya gelişmiş oyunlar yapmanın birkaç yolu var. Zamanla geliştiriciler, cihazlardaki potensiyeli daha iyi kullanma yolunu bir şekilde bulacaklar.” cevabını verdi.

Microsoft’un bu yeni amiral gemisinin haberini verirken, sürekli olarak bahsettiği 6 teraflop işlemci hızı ile ne gibi gelişmeler yansıtacağı sorusuna David Mervik, “6 teraflop sayesinde 4K çözünürlükte daha yüksek FPS oranı alacağımızı umuyorum. Bunu başarırsak, diğer geliştiricilerin de bunu başarmayı hedefleyeceğini düşünüyoruz.” diyerek cevap verdi. Görünüşe bakılırsa henüz 6 teraflop hakkında kesin bir test yapmamış Tarsier Studios. Microsoft’un yeni konsolu, rakibi PlayStation 4 Pro ile aralarındaki en büyük fark olan 6 teraflop işlemci hızı ile bir farklılık yaratılabilecek mi yoksa yaratılmasına rağmen geliştiriciler gizli mi tutuluyor bilemiyoruz. Project Scorpio hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir sevgili okurlar?

Serkan Mehmedali Editör