Michael Pachter: “Project Scorpio, 399 dolardan fazla olursa, çok fazla satmayacaktır.”

Michael Pachter: “Project Scorpio, 399 dolardan fazla olursa, çok fazla satmayacaktır.”

Oldukça haklı Michael Pachter.

Project Scorpio geride bırakmaya hazırlandığımız şu haftada tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkmıştı. Bu teknik özelliklere bakarak, Microsoft’un gerçekten güçlü bir konsol geliştirdiğini de söyleyebilirdik zaten. Fakat ortada küçük bir sorun vardı: Artık piyasada Xbox markasına özel bir oyun yok çünkü o oyunlar Windows 10 için de çıkıyor. Konsol da oldukça güçlü, belli ki ucuz bir konsol olmayacak. Bu durumda, oyuncular neden bu konsola para vermeli? İşte bu konu hakkında ünlü bir analist olan Michael Pachter da bir yorum yaptı ve, “Project Scorpio, 399 dolardan fazla olursa, çok fazla satmayacaktır.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Michael Pachter: "Project Scorpio, 399 dolardan fazla olursa, çok fazla satmayacaktır."

Michael Pachter, bahsettiğimiz konu hakkında öncelikle, “Ben, bu konsolun donanımının fiyatlarını tahmin edebilecek kadar veya konsolun gücünü detaylı olarak anlayabilecek kadar ehli bir kişi değilim ama bu konsolun, PlayStation 4 Pro’dan daha güçlü göründüğünü söyleyebilirim. Tahmin ediyorum ki Project Scorpio, 400 dolar civarında piyasaya sürülecektir. Fakat konsolun fiyat etiketi 400 dolardan fazla olursa, çok fazla satamayacaktır.” dedi.

NeoGAF ve Reddit üzerinde şu an birçok oyuncu, bu konsolun fiyatı hakkında tartışıyor. Oyunculara göre bu konsol, en fazla 500 dolar olarak piyasaya sürülebilir. Zaten oyuncular haricinde, analistler de bu şekilde düşünüyor. Eğer Microsoft, bu konsolu ucuz bir şekilde piyasaya sürmezse, satamayacağı garanti. Çünkü pahalı bir konsol almak yerine, aynı özelliklerde bir PC toplanabilir. Hatta daha güçlüsü toplanabilir. Fakat konsol ucuz olursa, birçok oyuncu bu konsolu almak isteyebilir çünkü Forza Motorsport 6 oyununda, PC platformuna göre ultra ayarlarda 4K/60 FPS veren bir konsoldan bahsediyoruz. Bu durumda, eğer Microsoft sözünü tutarsa, oyuncular 400 dolarlık PC yerine, 4K/60 FPS için 400 dolarlık bu konsolu tercih edecektir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.