Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-4-pro-project-scorpio/

Project CARS

Yapımcı Slightly Mad Studios
Dağıtımcı Slightly Mad Studios
Tür
Çıkış Tarihi 8 Mayıs 2015

Project CARS 2, PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio avantajlarını kullanacak

Ayrıca oyunun PlayStation VR desteği konusu hakkında da bilgi vermiş.


Yarış oyunu tutkunları için bulunduğumuz 2017 yılının gerçekten çok güzel geçeceğini söylemek mümkün, özellikle karşımızda yeni Need for Speed, GT Sport, Forza Motorsport 7, Dirt 4 ve Project CARS 2 gibi yapımlar varken. Haberimizin konuğu olan Project CARS 2‘nin geliştirici ekibi olan Slightly Mad Studios‘un yaratıcı yönetmen koltuğundaki Andy Tudor, RedBull ile, oyunun PlayStation 4 Pro, Project Scorpio ve PlayStation VR uyumluluğu hakkında konuştu.

Project Cars 2 project scorpio playstation 4 pro

Andy Tudor, kendisine yöneltilen, “Yani oyun Project CARS 1‘in geliştirilmiş hali değil de, bir devam oyunu, öyle mi?” sorusuna, “Evet, kesinlikle. Stüdyoda herkes bir zımbırtı manyağı, yani eğer direksiyon, pedal, VR, ikinci ekran uygulamaları, 3 ekran, 21:9 monitörler ya da PlayStation VR, PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio varsa, biz sürekli olarak bunlardan bir şekilde faydalanma yolları bakınırız. PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio‘nun bir takım geliştirmeler ile oyuncularla buluşacağını onaylayabilirim, ama Project Scorpio hakkında şu anda konuşamayız, çünkü çok fazla bir şey bilinmiyor. Bu konu hakkında Microsoft‘un kendilerinin daha fazla bilgi ortaya çıkarmasını beklemeniz gerek.” şeklinde cevap verdi.

Andy Tudor‘a RedBull tarafından yöneltilen, “Bize PlayStation VR özellikleri hakkında ne söyleyebilirsiniz?” sorusuna ise böyle bir desteğin kesin olarak gelmeyeceğini, fakat takımın bu özellik üzerinde sıkı sıkı çalıştığını söyleyerek yanıt verdi. Buraya tıklayarak RedBull ile Andy Tudor arasında geçen röportajı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Project CARS 2 görsellerinden yola çıkarak, oyunun zaten bir hayli göz alıcı, hatta büyüleyici olduğunu söylememiz mümkün.

Durum böyleyken, bir de üstüne PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio‘nun grafik açısından sunduğu avantajlardan faydalanacaklarını öğrenmek, ciddi anlamda insanı heyecanlandırıyor. PlayStation VR özelliğini destekleme ihtimalleri de, eğer üzerinde sıkı sıkı çalışıyorlarsa yüksek demektir. Fakat, eminiz ki bu özelliği oyuna yerleştirmek de inanılmaz zordur. Umarız ki başarılı bir yapım ile oyuncuları baş başa bırakır ve bizlere yarış tecrübesini tam anlamıyla yaşatırlar.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Alper Dalan Editör