Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 06.01.2017

Bu sefer gerçekten geliyor!

project_cars_2_header-600x255

Araçların gerçekçiliği, oyun içi çeşitlilikler, ustaca hazırlanmış lisanslama ve gerçekçi bir yarış simülasyonu olmasıyla oldukça büyük beğeni toplayan Project Cars, grafikleri ve sesleri ile de göz doldurmuştu. İlk oyunun üzerinden 1.5 yıl geçmesine karşın, geliştirici stüdyo ikinci oyunu yayımlamaya yaklaştı.

2015 yılında oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu söyleyen Slightly Mad Studios, bu duyurunun ardından sessizliğe gömülmüştü. Bu sessizliği ise firmanın CEO'su olan Ian Bell bozdu. Gamespot'a göre Bell, oyunun resmi forumlarında bir kullanıcının oyunun ne zaman yayımlanacağını sorması üzerine, "Septemberish" kelimesini kullanarak önümüzdeki Eylül ayında geleceğini, biraz eğlenceli bir üslup ile açıklamış oldu.

Geçtiğimiz Eylül ayı yaptığı açıklamada oyunun lisans konusunda daha ciddi ve kaliteli olacağını belirten Ian Bell, bu sefer de oyunun daha ciddi yarış disiplinlerine ve oyunda eksikliği hissedilen off-road haritalarına ağırlık verileceğini açıkladı. Project Cars 2'nin 2017 yılının Eylül ayında PC, PS4 ve Xbox One için yayımlanması bekleniyor. Ayrıca, sizler için incelediğimiz PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR incelemelerine ilgili bağlantılardan, 2017 yılında çıkacak oyunları ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.