Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 26.01.2021

Hitman oyunlarıyla tanınan ve Hitman 3 ile de üçlemeyi oldukça iyi kapatan IO Interactive; geçtiğimiz kasım ayında James Bond lisans haklarını aldıklarını ve oyun üzerinde çalışmaya başladıklarını duyurmuştu. Project 007 ismi ve kısa bir fragman ile duyurulan oyun, sadece müziğiyle bile bizleri heyecan rüzgarına sürüklemişti.

Her ne kadar ilk Hitman oyunundaki parça parça yayımlanma stratejisi oyuncular tarafından beğenilmese de sonraki oyunlarda bu sistem ortadan kaldırıldı. Hem bu sistemin bırakılması hem de devasa oynanış çeşitliliği ile oyuncuları memnun eden Hitman 2 ve sonrasında çıkan Hitman 3’teki başarıları nedeniyle IO Interactive’e oyuncular olarak güvenimiz tam. Özellikle bu ay çıkan Hitman 3 ile bir üçleme yapmada ne kadar başarılı olabileceklerini gösteren ekip; Hakan Abrak’ın son açıklamalarında bu konuya da değindi. Şirketin yöneticilerinden olan Abrak Danimarka basınına yaptığı açıklamalarda “Oyunumuzdaki Bond karakteri daha önce Bond’u canlandırmış olan hiçbir aktöre benzemeyecek, kendi dijital Bond’umuzu yaratacağız. Ayrıca daha önceki eserlerden tamamen farklı bir hikaye bulduk ve bundan bir üçlemenin çıkabileceğini hayal etmek zor değil.” Project 007 ile bir üçlemeye adım atacaklarını işaret etti.

Çok uzun süredir oyun dünyasında güzel bir James Bond eseri görmediğimiz için IO Interactive’in elinden çıkacak yapımı heyecanla bekliyoruz. Son oyunlarındaki başarıları ve ekibin yaşadığı hızlı büyüme de göz önüne alındığında; Project 007’nin başarısız olması için hiçbir neden görünmüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.