Prey’in hikayesi yıllar öncesinden belliymiş!

Prey’in hikayesi yıllar öncesinden belliymiş!

Bakalım Bethesda'nın elinden nasıl bir oyun çıkacak?

E3 2016’da dikkatleri çekmeyi başaran oyunlardan birisi de Bethesda’nın ertelenmeleriyle ünlü oyunu Prey oldu. Human Head Studios‘un 2006 yapımı ilk Prey oyununun devamı olacak oyun, görünüşe bakılırsa en baştan revize edilmiş ve ortaya yeni bir yapım çıkmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

prey-e3-2016

Yıllar önce sızan tasarım dökümanları oyunla ilgili önemli bilgiler sunuyor. Bilgilerin ortak noktası olarak belirtebileceğimiz iki husus var; uzaylılar ve kötüye yönelmiş teknoloji. Karakterimiz sanki bir sonsuz döngüde gibi aynı günü tekrar tekrar yaşıyor. Daha sonrasında çevresindeki şehri dijital yoldan ele geçirebilen (hack işlemi) bir cihaz ele geçiriyor. Bu şehir, uzaylıların teknolojisi üzerine kurulu. Sonrasında kontrolümüze uzaylıların varlığını soruşturan ve hükumete çalışan bir adam geçiyor. Bir uzay gemisinde olduğumuzu keşfediyoruz ve insanların kendi ırkıyla beraber uzaylılara bir takım testler yaptığını öğreniyoruz. Son olarak kendimizi bir tropik adada buluyoruz ve insanların uzaylı teknolojisini temel alan bir yapay zeka geliştirmeye çalıştığını öğreniyoruz.

Tabii ki oyunun konsepti ve içeriği her geçen gün gelişmeye devam ediyor, bundan dolayı elimizdeki bilgilerin doğru olup olmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. Prey, 2017’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkışını yapacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.