Prey geliştiricisi, PC optimizasyonu konusunda güvence verdi

Prey geliştiricisi, PC optimizasyonu konusunda güvence verdi

Umarız söz verilen gibi olmuştur.

Prey, 5 Mayıs 2017 tarihinde oyuncularla PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında buluşacak bir oyun. Çıkış tarihine az kaldı ve hala oyun için bir deneme sürüm yayımlanmadı. Bu sebeple de ister istemez birçok oyuncu, oyunun günümüzde sık karşılaştığımız problemlerle çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Özellikle de optimizasyon konusunda insan endişelenmeden edemiyor. Yakın bir tarihte çıkışını gerçekleştirmiş olan Sniper: Ghost Warrior 3 bu optimizasyon sorunları arasında gösterebileceğimiz en iyi örnek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Prey

Neyse ki, Prey‘in geliştiricisi olan Arkane Studios tarafından gönül rahatlatan bir açıklama geldi. Arkane Studios‘un başında bulunan isim olan Raphael Colantonio, Gamespot‘a yaptığı açıklamalarda oyunun konsollardan portlanmış olmadığını ve Dishonored 2‘de yaşanılan sorunlarla karşılaşılmayacağı konusunda emin olduklarını dile getirdi. Raphael Colantonio, “Öncelikle, oyunu ilk olarak konsolda geliştirip sonra bir anda PC‘ye portlamıyoruz.” diyerek oyun geliştirme sürecine değindi.

Raphael Colantonio, oyun geliştirme süreci konusunda değindiği cümlesine, “PC‘de başlıyor. Oyun geliştirmek bu şekilde işler. PC oyunlarının sık sık sorunlu olmasının asıl sebebi, bir sürü donanım permütasyonunun olması. Bazen ise zamanlama; sürücüler bizim oyunlarımızla aynı zamanda çıkıyor. İşleri daha da zorlaştıran bir şeyler oluyor.” şeklinde devam etti açıklamasında. Ayrıca, birçok PC sisteminde de Prey‘i denediklerinden ve buna dayanarak optimizasyonun güzel olacağından da bahsetti.

Geliştirici ekip olan Arkane Studios‘un başındaki isim Raphael Colantonio, “Dishonored 2 ile olanlardan sonra bu sefer oyunun akıcı çalışması için 2 katı titiz davrandık. Şu noktada oyun tam olarak hazır, fakat geçtiğimiz aylarda yaptığımız şey değişik sistemlerde test etmek ve çalıştığına emin olmaktı. Bu sebeple gayet kendimizden eminiz. Asla ne olacağını bilemezsiniz. Fakat biz gayet kendimizden eminiz.” şeklinde bizleri iyice umutlandıran açıklamasına devam etti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Arkane Studios bizleri ne gibi bir sürpriz ile karşılayacak henüz kestiremiyoruz, fakat kendilerinden bu kadar emin olduklarına göre, vardır bir şeyler. Umarız ki bir Dishonored 2 ile daha karşılaşmayız ve oyunun tadını doya doya çıkarabiliriz. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.