Türkiye

Pokémon Quest, Nintendo Switch için ücretsiz olarak çıktı

Pokémon Quest, Nintendo Switch için ücretsiz olarak çıktı

Akıllı telefonlar için de çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan oyun, ücretsiz olarak sunuluyor.

Bugün, Pokémon haberleri ile dolup taştık resmen ama gelin görün ki, haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bildiğiniz gibi, sizlerle zaten serinin Nintendo Switch için yolda olan oyunları ile ilgili bilgi vermiştik. Hemen ardından ise, yapım aşamasında bulunan ve 2019 yılının 2. yarısında çıkacak olan bir başka oyundan daha bahsetmiştik. Şimdi ise, Pokémon Quest isimli bir oyundan bahsedeceğiz. Zira, kendisi an itibari ile Nintendo Switch platformu üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir durumda.

Pokémon Quest, Nintendo Switch için ücretsiz olarak çıktı

Pokémon Quest, Nintendo Switch platformu için çıktı, mobil platformlar için yolda

Nintendo Switch konsoluna sahip olan kullanıcılar, eShop sayfalarına girerek ücretsiz bir şekilde Pokémon Quest isimli bu yeni oyunu indirmeye başlayabilirler. Oyun, aynı zamanda mobil platformlar için de çıkışını gerçekleştirecek fakat bunun için biraz daha beklemeniz gerekiyor ne yazık ki. Neyse ki, Haziran 2018 ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. O zamana kadar ise, oyunun bütün meyvelerinden sadece konsol versiyonunu oynayabilen oyuncular faydalanabilecek.

Fikrimizi soracak olursanız, bu yıl ve gelecek yıl kesinlikle serinin oyunlarına fazlasıyla doyacağımızı hissettiğimizi söyleyebiliriz. 16 Kasım 2018 tarihine kadar biraz da olsa idare etmeyi başaracak olan Pokémon Quest’in ardından, 2019 yılının 2. yarısına kadar da yerini Let’s Go serisi alacak gibi görünüyor. Game Freak ekibi, anlaşılan içimizi haberimize konuk olan seri ile doldurmak istiyor fakat kesinlikle bu duruma karşı değiliz. Elinden geleni ardına koyma Game Freak!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın