Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.06.2018

Geçtiğimiz günlerde Pokémon ile ilgili haberler ile bombardımana uğramıştık neredeyse. Seri için bir oyunun detaylarının verilmesi, serinin ana ruhunu taşıyan bir başka oyunun yapım aşamasında olması ve bir de ilk olarak Nintendo Switch üzerinde ücretsiz olarak çıkışını gerçekleştiren Pokémon Quest haberleri gelmişti. Tabii, bu oyunun aynı zamanda bir süre sonra akıllı cihazlarda da yer edineceği bilgisini de almıştık. Şimdi ise, ücretsiz olarak çıkışını gerçekleştiren yapımın sadece konsol versiyonunda bile fazlasıyla başarılı olduğunu öğrendik.

Pokémon Quest, Nintendo Switch üzerinde 1 milyon indirildi bile

Pokémon Quest, sadece Nintendo Switch konsolunda bile 1 milyon indirilmeye ulaştı

Henüz sadece 3 gün kadar önce ücretsiz olarak çıkmıştı bildiğiniz üzere. Fakat, ünlü oyun için oluşturulan resmi bir Twitter profili ile, oyunun 1 Haziran 2018 tarihi itibari ile 1 milyon indirmeye ulaşmış olduğunun duyurusu yapıldı. Sadece Nintendo Switch konsolu üzerinde bile 1 milyon indirme sayısına ulaşmış olan bir yapımın, mobil platformlar için çıkışını gerçekleştirdiğinde ulaşacağı indirilme sayısını cidden merak etmiyor değiliz. Zaten o tarz durumların da duyurusu geliştirici ekip tarafından yapılır.

Pokémon Quest’i henüz denemediyseniz ve nasıl bir oyun olduğunu merak ediyorsanız hemen kendisinden de bahsedelim. Oyunda, sahip olduğumuz pokémonlar ile görevlere çıkıyor ve bu görevlerde birtakım ganimetler arıyoruz. Bu ganimetler ile de, ekibimize katılacak olan yeni dostlar edinebiliyoruz. Haziran 2018 ayı içerisinde iOS ve Android cihazlarda da yerini alacak olan bu oyunun, Let’s Go, Pikachu! ve Let’s Go, Eevee! çıkışını gerçekleştirene kadar idare etme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. Eğer bir Nintendo Switch konsolunuz varsa, kendisine bir şans verin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.